Partner serwisu
28 października 2015

Kampania na rzecz odpowiedzialnego leczenia [ZOBACZ FILM]

Kategoria: Ciekawostki

26 października ruszyła kampania edukacyjna PASMI pod hasłem „Lecz się odpowiedzialnie”. Polpharma jako członek PASMI współtworzy i wspiera inicjatywy związku na rzecz bezpiecznego stosowania leków bez recepty. 

Kampania na rzecz odpowiedzialnego leczenia [ZOBACZ FILM]

„Lecz się odpowiedzialnie” to pierwsza kompleksowa komunikacja do pacjenta na ten temat.  Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty (PASMI) jest organizacją zrzeszającą polskie i zagraniczne firmy farmaceutyczne produkujące leki dostępne bez recepty (tzw. OTC),  a także wyroby medyczne, suplementy diety oraz kosmetyki. 

Kampania „Lecz się odpowiedzialnie” to seria 4 filmików o charakterze edukacyjnym pokazujących najczęstsze sytuacje, w których pacjenci podejmują decyzje dotyczące swojego zdrowia. Kampania zachęca między innymi do uważnego czytania ulotek przylekowych, zwracania uwagi na te same substancje czynne w lekach o innych nazwach handlowych czy też ostrożności w samodiagnozie (starajmy się korzystać z porady lekarza).

Kampania skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy popełniają najwięcej błędów w samodzielnym stosowaniu leków.

Poniżej jeden z filmów dostępnych w ramach kampanii. Polpharma zachęca do zapoznania się z wszystkimi materiałami dostępnymi na stronie i stosowania zasad odpowiedzialnego leczenia w swoim codziennym życiu www.odpowiedzialneleczenie.pl

 

Źródło: Polpharma, www.youtube.com

Fot. www.youtube.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ