Partner serwisu
28 października 2015

Odkrywamy polskie wynalazki z Polpharmą

Kategoria: Ciekawostki

Rozpoczęła się trzecia edycja konkursu Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki, którego mecenasem jest Polpharma. Celem konkursu jest promocja polskiej nauki i potencjału twórczego polskich wynalazców.

Odkrywamy polskie wynalazki z Polpharmą

Do udziału w konkursie Eureka! DGP zaproszone zostały polskie uczelnie (publiczne i niepubliczne) oraz instytuty badawcze i jednostki naukowe PAN prowadzące działalność związaną z następującymi dziedzinami:

  • informatyka
  • inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne
  • nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne

Ideą cyklu jest przedstawienie na łamach Dziennika Gazety Prawnej wynalazków, które mają zastosowanie w praktyce i mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Sprawdzenie zgłoszeń pod względem formalnym i dopuszczenie do konkursu następuje w redakcji „Dziennika Gazety Prawnej”. Przyjęte do konkursu wynalazki poddane zostają merytorycznej ocenie przez komisję weryfikacyjną. W skład komisji wchodzą przedstawiciele patronów merytorycznych cyklu.

Projekty z największą liczbą punktów redakcja "DGP" prezentuje na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" w piątkowym magazynowym wydaniu, natomiast metryczki wszystkich wynalazków zostają umieszczone na stronie internetowej konkursu.

Laureatem konkursu zostaje autor/autorzy wynalazku wybranego z grona wynalazków opublikowanych na łamach "DGP" przez kapitułę konkursu złożoną z przedstawicieli redakcji "DGP", przedstawicieli patronów merytorycznych i medialnych oraz przedstawicieli sponsorów.

Ogłoszenie laureatów nastąpi w czerwcu 2016. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną na prowadzenie dalszej działalności naukowej, której fundatorem jest Polpharma.

Organizatorem konkursu jest Dziennik Gazeta Prawna, a partnerami merytoryczni są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Patentowy RP, PAN i Centrum Nauki Kopernik.

Źródło: Polpharma

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ