Partner serwisu
17 listopada 2015

Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

Kategoria: Ciekawostki

Stale rosnąca tendencja uoporniania się bakterii na obecnie dostępne leki doprowadziła do konieczności podjęcia wielopłaszczyznowych działań przez wszystkie instytucje, organizacje, regulatorów mogących w jakikolwiek sposób wpływać na spowolnienie tego procesu.W Polsce inicjatywa została podjęta przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, który 3 listopada zorganizował w ramach kampanii „Lek Bezpieczny” konferencję prasową „Stosowanie antybiotyków u dzieci”. 

Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

Wśród zaproszonych gości była dyrektor Paulina Miśkiewicz, Dyrektor Oddziału WHO Polska oraz prof. dr hab. n. med. Teresa Jackowska, Konsultant Krajowy dziedzinie pediatrii i Kierownik Kliniki Pediatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP) w Warszawie.

Dzięki szerokiemu gronu słuchaczy URPL ma nadzieję, że przesłanie by stosować antybiotyki racjonalnie, bez względu na wiek pacjenta, utrwaliło się w świadomości odbiorców.

W skali światowej natomiast inicjatywę prowadzenia kampanii informacyjnej na temat rosnącej antybiotykooporności podjęła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłaszając tydzień od 16 do 22 listopada pierwszym Światowym Tygodniem Wiedzy o Antybiotykach.

Źródło: URPL

Fot. www.freeimages.com

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ