Partner serwisu
17 listopada 2015

Do 2020 r. Boehringer Ingelheim zainwestuje 11 miliardów euro. W jakim celu?

Kategoria: Z życia branży

W ciągu najbliższych pięciu lat firma zainwestuje 11 miliardów euro w badania i rozwój, aby nadać nowe tempo odkryciom kolejnych generacji przełomowych produktów leczniczych. Strategia ta została zaprezentowana na konferencji prasowej działu R&D w Berlinie w dniu 11 listopada br.

Do 2020 r. Boehringer Ingelheim zainwestuje 11 miliardów euro. W jakim celu?

Firma jest zdecydowana zainwestować łącznie 11 miliardów euro w nowy program R&D, który będzie realizowany w ciągu kolejnych pięciu lat. Z całkowitej wartości inwestycji 5 miliardów euro przypadnie na fazę przedkliniczną badań i rozwoju, natomiast 1,5 miliarda euro — na planowaną współpracę z partnerami zewnętrznymi. Celem firmy jest opracowanie kolejnej generacji przełomowych produktów leczniczych i utrzymanie doskonałej, konkurencyjnej pozycji na rynku. Nowa strategia R&D łączy w sobie otwartość innowacyjną w formie współpracy z zewnętrznymi partnerami, aby jak najlepiej wykorzystywać nowo pojawiające się zdobycze naukowe oraz doświadczenie Boehringer Ingelheim i potencjał firmy w zakresie odkrywania nowych leków.

–Z jedenastoma nowymi produktami wprowadzonymi na rynek w 2014 i 2015 roku, nasz dział R&D jest przykładem niezwykłych możliwości Boehringer Ingelheim na tym polu – wskazuje profesor Andreas Barner, Prezes Rady Dyrektorów w Boehringer Ingelheim. –Nowy program i nowa strategia działań odzwierciedlają naszą filozofię długoterminowego i zrównoważonego rozwoju. Umożliwią nam one kontynuację naszego, doskonałego jak dotychczas, dorobku wprowadzania na rynek nowych, innowacyjnych terapii o wysokiej wartości dla pacjentów.

Nowa strategia R&D

Kluczowy element nowej strategii to ukierunkowanie naszej uwagi i działań na współpracę z partnerami zewnętrznymi przy jednoczesnym utrzymaniu mocnego, wewnętrznego potencjału w zakresie R&D. Takie podejście sprawi, że będziemy mogli bazować na naszym wieloletnim doświadczeniu i wzmacniać nasze działania w kluczowych obszarach terapeutycznych, a równocześnie poszerzać spektrum aktywności, aby sięgać do kreatywnej puli światowych badań biomedycznych poprzez otwartość innowacyjną.

Nasza nowa strategia odzwierciedla tendencję do coraz szerszego i otwartego na innowacje nastawienia na współdziałanie ośrodków akademickich i firm w zakresie badań biomedycznych. Korzyścią dla naszych partnerów jest dostęp do naszych doświadczeń i potencjału, a także tworzenie trwałych i personalnych platform porozumienia i współpracy z naszymi zespołami R&D –wyjaśnia dr Michel Pairet, Zastępca Prezesa ds. Badań i Rozwoju Nieklinicznego w Boehringer Ingelheim, a począwszy od stycznia 2016 roku również członek Rady Dyrektorów. –Nowa strategia będzie wsparciem dla naszej współpracy z partnerami zewnętrznymi, gdyż pozwoli nam działać szybciej i elastyczniej. A ma to decydujące znaczenie dla badań wykraczających poza nasze bieżące pola działania — badań, podczas których będziemy zgłębiać tajniki nowej nauki, nowych wskazań i nowych technologii, aby w pełni wykorzystywać rysujące się możliwości.

Współpraca z partnerami w obszarze całego łańcucha R&D

Otwartość innowacyjna stała się już podstawowym elementem badań odkrywających nowe leki. Dział R&D w Boehringer Ingelheim współpracuje ze środowiskiem naukowym, by uwzględnić całe spektrum innowacyjnych możliwości w swoich zasobach badawczo-rozwojowych.

Po pierwsze, obustronne porozumienia o współpracy z badaczami ze środowiska akademickiego oraz firmami biotechnologicznymi to ważny punkt wyjścia do realizacji projektów odkrywania nowych leków.  Boehringer Ingelheim rozpoczął kilka nowych programów współpracy badawczej na ekscytujących polach nauki z partnerami, którzy są światowymi liderami w swoich specjalnościach. Przykładem jest nowo rozpoczęta współpraca z University of Texas MD Anderson Cancer Center. Łączy ona wiedzę, jaką dysponuje MD Anderson Cancer Center, na temat potencjalnych czynników warunkujących rozwój raka trzustki z doświadczeniem Boehringer Ingelheim w zakresie odkrywania i opracowywania leków.

Przedstawiając nową strategię Boehringer Ingelheim ogłosił rozpoczęcie współpracy z czterema ważnymi partnerami naukowymi, aby wzbogacać swój dział R&D w nowatorskie rozwiązania terapeutyczne dla pacjentów z chorobą zapalną jelit (IBD, inflammatory bowel disease), a mianowicie z Icahn School of Medicine w Mount Sinai, Massachusetts General Hospital, Scripps Research Institute oraz Weill Cornell Medicine. Te cztery kierunki współpracy mają wyznaczyć i potwierdzić nowe, potencjalne cele terapeutyczne, a także identyfikować biomarkery, które mogą stać się odpowiedzią na palące i niezaspokojone dotychczas potrzeby medyczne pacjentów cierpiących na IBD, takie jak choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie okrężnicy. Boehringer Ingelheim podpisał niedawno umowy na wyłączność z Hanmi Pharmaceuticals z Korei, których zamierzeniem jest opracowanie trzeciej generacji leczenia raka płuc skierowanego na EGFR, oraz z Circuit Therapeutics z Kalifornii, aby poprzez wdrożenie nowych technik optogenetycznych móc odkrywać nowe możliwości leczenia zaburzeń psychicznych i chorób kardiometabolicznych.

Ponadto, partnerstwa publiczno-prywatne takie jak Structural Genomics Consortium (SGC), Innovative Medicines Initiative (IMI) oraz G-protein Coupled Receptor (GPCR) Consortium zaczynają odgrywać coraz ważniejszą rolę w odkryciach nowych leków z uwagi na stwarzanie możliwości skupienia najlepszych naukowców akademickich i z sektora przemysłowego na niczym nieograniczonym, wolnym od konkurencji polu. Boehringer Ingelheim aktywnie uczestniczy w dwóch z tych tak efektywnych partnerstw publiczno-prywatnych, a niedawno dołączył także do GPCR Consortium.

Warto zaznaczyć, że inicjatywy crowdsourcing'u z organizacjami takimi jak InnoCentive oraz BioMed X Innovation Center mogą być wykorzystywane do poszukiwania naukowców z innowacyjnymi koncepcjami, aby reagować na ważne wyzwania w branży medycznej. Boehringer Ingelheim oraz BioMed X Innovation Center ogłosiły niedawno, że łączą siły i sprowadzają wybitnych naukowców do doskonałego akademickiego ośrodka w Heidelbergu, gdzie, bazując na odpowiedniej infrastrukturze i mentoringu, będą pracować nad nowymi strategiami epigenetycznymi przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc.

Co więcej, Boehringer Ingelheim inwestuje w Institute for Molecular Pathology (IMP) w Wiedniu, wspierając badania podstawowe, a także w globalną sieć naukowców, czyli zasadnicze elementy kreatywnych przedsięwzięć. Wreszcie zaś Boehringer Ingelheim Venture Fund powołany w 2010 roku z początkowym kapitałem 100 milionów euro obecnie inwestuje w 13 różnych nowo powstających przedsięwzięć z obiecującym potencjałem w zakresie nowych koncepcji terapeutycznych.

Nowa strategia R&D to ważna cegiełka globalnej strategii Boehringer Ingelheim, przygotowująca firmę na możliwości i wyzwania na rynku farmaceutycznym.

– To kolejny decydujący krok w stronę zapewnienia długoterminowego rozwoju i wzrostu Boehringer Ingelheim”, dodaje profesor Barner. – Patrzymy w przyszłość, aby znaleźć odpowiedzi na nierozwiązane jeszcze problemy w dziedzinie immunologii, chorób układu oddechowego i kardiometabolicznych, a także w onkologii i chorobach ośrodkowego układu nerwowego i nie tylko.

Boehringer Ingelheim

Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 47.700 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej. Trwałym fundamentem działalności firmy jest zaangażowanie w projekty społeczne, jakim jest np. globalny projekt Making More Health, opieka nad pracownikami i ich rodzinami oraz zapewnianie wszystkim pracownikom równych szans. Współpraca i wzajemny szacunek oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią nieodłączną część wszystkich przedsięwzięć firmy Boehringer Ingelheim.

W 2014 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 13,3 mld euro. 19,9% wartości przychodów netto zainwestowane zostało w badania i dalszy  rozwój.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ