Partner serwisu
19 listopada 2015

Jesteś studentem biotechnologii i marzysz o karierze naukowej?

Kategoria: Ciekawostki

Ruszyły zapisy do najnowszej edycji programu naukowego firmy Amgen, lidera na rynku biotechnologii. Amgen Scholars Europe to niepowtarzalna szansa dla studentów kierunków związanych z medycyną, farmacją i biotechnologią na zdobycie doświadczenia na renomowanych europejskich uczelniach.

Jesteś studentem biotechnologii i marzysz o karierze naukowej?

Jesteś studentem studiów i marzysz o karierze naukowej? Chcesz nauczyć się prowadzić badania i współpracować z najlepszymi uczelniami Europy? To właśnie z myślą o tobie Amgen, firma biotechnologiczna, stworzyła letni program naukowy, który umożliwia studentom z całego świata zdobycie doświadczenia w pięciu najznamienitszych instytucjach badawczych i uniwersytetach. Amgen Scholars Europe to program skierowany do studentów pierwszego i drugiego roku studiów licencjackich, którzy chcieliby rozpocząć prace nad swoim dorobkiem naukowym, a przy okazji przeżyć przygodę życia.

W ramach stypendium Amgen Scholars Europe oferuje letni wyjazd naukowy aż 100 studentom z całej Europy. Celem programu jest nie tylko rozwój nauki, ale i chęć wykształcenia nowej generacji najlepszych naukowców z dziedziny medycyny, biotechnologii, farmacji i nauk pokrewnych. W programie uczestniczy wiele uczelni m.in. Uniwersytet w Cambridge, Politechnika Federalna w Zurychu, Instytut Karolinska
w Szwecji, LMU w Monachium i Instytut Pasteura w Paryżu.

Twórcy programu Amgen Scholars Europe mają nadzieję, że udział w nim zachęci studentów do dalszego podążania ścieżką kariery naukowej, a także stworzy dla nich możliwość poznania innych naukowców i pasjonatów nauki. Wybrani stypendyści będą mieli szansę uczyć się i korzystać z oferty edukacyjnej wymienionych instytucji.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji, terminów wyjazdów, dyscyplin naukowych, w których prowadzone są badania i wymaganych dokumentów są na stronie programu:

http://www.amgenscholars.com/europe-program

Nabór do programu Amgen Scholars trwa do początku lutego 2016 roku.

 

Dodatkowe informacje:

Agnieszka Samborska

E-mail: agnieszka.samborska@amgen.com

Tel. +48 22 581 3000         

 

Źródło i fot.: informacja prasowa                          

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ