Partner serwisu
23 grudnia 2015

Takeda ogłasza sprzedaż portfolio leków stosowanych w chorobach układu oddechowego firmie AstraZeneca

Kategoria: Z życia branży

Zbycie pozwoli Takeda skoncentrować się na głównych obszarach terapeutycznych, zwłaszcza gastroenterologii i onkologii.

 

Takeda ogłasza sprzedaż portfolio leków stosowanych w chorobach układu oddechowego firmie AstraZeneca

16 grudnia nastąpiło zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży portfolio leków Takeda Pharmaceutical Company Limited stosowanych w chorobach układu oddechowego, firmie AstraZeneca.

W 2014 roku firma Takeda zdefiniowała cztery kluczowe obszary terapeutyczne: gastroenterologię, onkologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz choroby układu krążenia i metaboliczne. Sprzedaż umożliwi firmie Takeda stawanie się najlepszą w swojej klasie w tych obszarach terapeutycznych, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości opieki nad pacjentem.

– Dla Takeda najważniejsi są pacjenci i zamierzamy ściśle współpracować z firmą AstraZeneca w celu zapewnienia bezproblemowego przebiegu tej zmiany – powiedział Christophe Weber, dyrektor generalny Takeda Pharmaceutical Company Limited. – Firma AstraZeneca ma duże doświadczenie w obszarze leczenia chorób układu oddechowego i będzie w stanie w sposób priorytetowy zapewnić te ważne leki pacjentom, którzy ich potrzebują.

Zgodnie z warunkami umowy, firma AstraZeneca przejmie leki przeznaczone do leczenia chorób układu oddechowego, w tym Daxas (roflumilast), Alvesco i Omnaris (cyklezonid). Przejęcie to będzie również obejmowało produkty regionalne i lokalne, a także szereg produktów w fazie przedklinicznej. Po zakończeniu procesu sprzedaży część pracowników przejdzie do firmy AstraZeneca.

Przewiduje się, że wpływ tej transakcji na skonsolidowane wyniki finansowe firmy Takeda w 2015 roku będzie minimalny. Łączna sprzedaż produktów z obszaru leczenia chorób układu oddechowego, Daxas, Alvesco i Omnaris, wyniosła około 24 miliardów jenów w roku obrotowym 2014. Przewiduje się, że sprzedaż zostanie zamknięta w pierwszym kwartale kalendarzowym 2016 roku, zgodnie ze zwyczajowymi warunkami zamknięcia.

O Takeda

Firma Takeda z siedzibą w mieście Osaka, Japonia, jest globalną firmą badawczą, której głównym obszarem zainteresowania są środki farmaceutyczne. Jako największa firma farmaceutyczna w Japonii i jeden ze światowych liderów w tej branży, Takeda stawia sobie za cel dążenie do poprawy stanu zdrowia osób na całym świecie poprzez wprowadzanie wiodących innowacji w medycynie.

Źródło: Takeda

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ