Partner serwisu
04 marca 2016

70 lat FSP GALENA. Poznaj historię firmy

Kategoria: Nowoczesny zakład

FSP GALENA to jedna z niewielu polskich firm, której właścicielami w 100% są pracownicy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że znany dziś paracetamol w latach 60. i 70. produkowany był właśnie w zakładzie Gelany. W tym roku firma obchodzi 70. urodziny.

70 lat FSP GALENA. Poznaj historię firmy

Firma działalność rozpoczęła we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, na ziemiach odzyskanych, gdzie 11 marca 1946 roku przy ul. ks. Witolda powstał zakład syntez substancji farmaceutycznych. Następnie produkcja została przeniesiona na ul. Kruczą i w tym miejscu do dnia dzisiejszego mieści się główna siedziba firmy. W kolejnych latach działalności poszerzano asortyment wytwarzanych leków i substancji. W tym czasie na rynku pojawił się syrop przeciwkaszlowy, który w składzie zawierał tiokol – wytwarzany w zakładzie firmy. W 1963 roku zakupiono nowy teren przy ul. Dożynkowej z myślą o rozbudowie firmy. W miejsce to, po gruntownej przebudowie, została przeniesiona produkcja substancji czynnych, która w latach 70. i 80. stanowiła znaczny udział w ogólnej wartości produkcji Galeny. Inwestycja ta była wyrazem dbałości o środowisko naturalne, a jednocześnie była możliwa dzięki ciągłemu rozbudowywaniu oferty firmy. W chwili obecnej w tym zakładzie wytwarzane są substancje wykorzystywane do produkcji leków z różnych grup terapeutycznych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że znany dziś paracetamol w latach 60. i 70. produkowany był właśnie w Galenie.

Warunki produkcji

Rosnące wymagania techniczne stawiane producentom leków oraz chęć utrzymania norm produkcji farmaceutycznej na najwyższym poziomie były bodźcami do dalszej rozbudowy firmy oraz szukania coraz lepszych rozwiązań technicznych. Otworzyliśmy nowoczesny Wydział Produkcji Leków, którego warunki produkcyjne spełniają standardy Unii Europejskiej. Potwierdzeniem tego są przyznane certyfikaty, takie jak: Certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania i Zapewnienia Jakości nadany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Inwestycje

Na liście najważniejszych inwestycji z lat 70. i 80. znajdują się również ekologiczna kotłownia i biologiczno-chemiczna oczyszczalnia ścieków. Projekty te pozwoliły na rozwinięcie własnej produkcji, a ponadto w znacznym stopniu ograniczyły uciążliwość dla środowiska i stały się początkiem wdrażania oraz doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego zgodnego z wymaganiami normy ISO 14001. Stale modernizowany i rozbudowany Wydział Produkcji Leków, nowoczesny park maszynowy Wydziału Syntez Chemicznych, w pełni wyposażone laboratoria kontroli są najlepszą wizytówką naszej firmy i pozwalają nam na utrzymanie najwyższych standardów produkcji.

Rozbudowa

Udział w programach Unii Europejskiej umożliwił dalszą rozbudowę zakładu przy ul. Dożynkowej. Nowo otwarte pomieszczenia produkcyjne i magazynowe spełniają nawet najsurowsze wymagania związane z produkcją farmaceutyczną. Dzięki temu firma może produkować leki i substancje farmaceutyczne stosowane w leczeniu wielu schorzeń, w tym układu krążenia, cukrzycy, a także w terapii przeciwbólowej, przeciwalergicznej i wielu innych schorzeniach. Produkuje również witaminy i suplementy diety.

Pracownicy

Podstawą rozwoju firmy i jej największym potencjałem są jej pracownicy, którzy stworzyli sprawny system zarządzania jakością, zwiększyli efektywność procesu produkcji oraz udoskonali system logistyczny.

***

Galena to nowoczesna firma o ugruntowanej pozycji, na bieżąco analizującą szanse i zagrożenie zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Szeroki asortyment wytwarzanych leków, suplementów diety i substancji czynnych oraz ciągłe rozbudowywanie oferty i zakresu świadczonych usług, pozwalają nam z powodzeniem realizować przyjęty plan rozwoju.

Na stronie galena.pl można zobaczyć krótką prezentację opisującą FSP GALENA i jej historię na przestrzeni ostatnich 70 lat.

POZNAJ HISTORIĘ FIRMY

Źródło i fot.: FSP GALENA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ