Partner serwisu
07 marca 2016

Henkel osiągnął cele zrównoważonego rozwoju do 2015 r.

Kategoria: Kosmetyki

Henkel zrealizował cele pośrednie zawarte w swojej Strategii Zrównoważonego Rozwoju do 2030 r., wyznaczył sobie nowe ambitne cele do 2020 r. oraz  opublikował 25. Raport Zrównoważonego Rozwoju. Pierwszy Raport firma wydała w 1992 r., kiedy to odbyła się Konferencja ONZ na temat Środowiska i Rozwoju w Rio de Janeiro.  

Henkel osiągnął cele zrównoważonego rozwoju do 2015 r.

- Rok 2015 był ważny dla firmy Henkel: Osiągnęliśmy cele pośrednie za ostatnie 5 lat zawarte w naszej długoterminowej Strategii Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku. Nie spoczywamy jednak na laurach i już myślimy o przyszłości. Aby osiągać dalsze postępy w zrównoważonym rozwoju, wyznaczyliśmy nowe ambitne cele do 2020 r. oraz zdefiniowaliśmy dodatkowe obszary działania w całym łańcuchu wartości – powiedziała Kathrin Menges, wiceprezes ds. zarządzania zasobami ludzkimi oraz członek Rady Zrównoważonego Rozwoju firmy Henkel.  

Cele pośrednie osiągnięte – nowe ambitne plany do 2020 r.

Osiągać więcej jednocześnie wykorzystując mniejszą ilość zasobów oraz potroić efektywność do 2030 r. – to główny cel Strategii Zrównoważonego Rozwoju firmy Henkel. Firma poczyniła ogromne postępy w realizacji tego celu, przekraczając swoje cele pośrednie za okres od 2011 do 2015 r.:

  • Wydajność energetyczna wzrosła o 18 procent
  • Zużycie wody spadło o 23 procent
  • Ilość odpadów zmalała o 17 procent
  • Bezpieczeństwo pracowników wzrosło o 33 procent
  • Sprzedaż wzrosła o 11 procent.

W sumie Henkel poprawił stosunek między kreowaną wartością a tzw. śladem środowiskowym o 38 procent.

Nowe cele firmy są następujące: do 2020 r. Henkel planuje zmniejszyć emisję CO2 w swoich zakładach produkcyjnych, zużycie wody oraz ilość odpadów o 30 procent na każdą tonę produktu, w porównaniu ze wskaźnikami z 2010 r. Jednocześnie bezpieczeństwo w miejscu pracy ma wzrosnąć o 40 procent, a sprzedaż o 22 procent na tonę produktu. Osiągnięcie tych celów oznaczałoby w sumie zwiększenie efektywności o 75 procent w porównaniu z 2010 r.

63 tysiące dzieci objętych projektem edukacyjnym Henkla

Henkel dąży do tego, aby wytwarzać większą wartość przy jednoczesnej redukcji śladu środowiskowego. Zachęca także innych do zachowań w duchu zrównoważonego rozwoju, nie tylko prowadząc dialog z dostawcami, klientami i   konsumentami. W swój projekt Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju, który rozwijał w 2015 r., włącza swoich pracowników. Przechodzą oni szkolenie, uzyskując wiedzę z zakresu zrównoważonych zachowań, niezbędną do dzielenia się z osobami trzecimi, w tym z uczniami. Od 2012 r. prawie 6200 pracowników Henkla zostało Ambasadorami Zrównoważonego Rozwoju, przeprowadzając łącznie lekcje dla 63 tysięcy dzieci w 43 krajach.

Osiągnięcia Henkla na polu zrównoważonego rozwoju zostały ponownie docenione w 2015 r. Firma znalazła się w indeksie “Global 100 Most Sustainable Corporations in the World” Index oraz osiągnęła status „Złoty” w rankingu EcoVadis. Henkel otrzymał także nagrodę RobecoSAM’s Silver Class.

***

Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Henkel zatrudnia prawie 50 tysięcy pracowników. W 2015 roku wartość sprzedaży Henkla wyniosła 18,1 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 2,9 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane firmy wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX.

Źródło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ