Partner serwisu
08 kwietnia 2016

Nowość: Emolium Diabetix - profesjonalna seria dla skóry diabetyków

Kategoria: Kosmetyki

Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę. WHO podaje, że obecnie na świecie żyje prawie 371 mln osób cierpiących na tę chorobę (około 5% światowej populacji), a liczba ta wciąż rośnie. Szacuje się, że w 2035 roku liczba chorych sięgnie 552 mln1. W Polsce jest obecnie blisko 3 mln osób z cukrzycą, z czego ok. 1 mln niezdiagnozowanych. Aby poprawić komfort życia tych osób, marka Emolium poszerza swoje portfolio o linię Emolium Diabetix®, przeznaczoną do pielęgnacji skóry suchej, odpowiednią dla diabetyków.

Nowość: Emolium Diabetix - profesjonalna seria dla skóry diabetyków

To pierwsza niezakaźna choroba uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Zgodnie z rankingiem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) Polska zajmuje w Europie wysokie, czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy. Większość chorych (ok. 90 %) stanowią osoby z cukrzycą typu 2, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym2. U prawie wszystkich diabetyków, prędzej czy później rozwiną się powikłania skórne, spowodowane długoterminowym wpływem podwyższonego poziomu cukru zarówno na mikrokrążenie, jak i na strukturę kolagenu w skórze. Problemy skórne są jednym z pierwszych objawów cukrzycy, ponieważ to skóra najbardziej widocznie reaguje na nieprawidłową glikemię. Z tego względu mają duży wpływ na jakość życia diabetyków.   

Jak mówi dr n. med. Agnieszka Szewczyk z warszawskiej kliniki Novaderm: „Praktycznie  u wszystkich pacjentów z cukrzycą występuje umiejscowiony lub uogólniony świąd skóry, związany głównie z nasiloną suchością, zaburzeniami funkcjonowania bariery naskórkowej oraz nieprawidłowościami  w obrębie gruczołów łojowych.” 

Z tego względu skóra diabetyka wymaga specjalnej pielęgnacji - dermokosmetyku, który będzie posiadał istotne korzyści w jednym produkcie: silnie nawilży skórę (zbyt duża suchość może powodować świąd i ryzyko podrażnień, zgrubień i sztywności skóry), odżywi ją dzięki witaminom  i odbuduje na skórze naturalną barierę ochronną. 

Eksperci Emolium we współpracy z dermatologami i diabetologami opracowali nową linię  Emolium Diabetix®. Emolium Diabetix® to profesjonalna seria przeznaczona do pielęgnacji suchej i problematycznej skóry, odpowiednia dla diabetyków. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i odżywienie, wzmacnia odporność skóry na podrażnienia.  

W skład linii wchodzą: Regenerujący krem do stóp, Wzmacniający balsam do ciała oraz Ochronny żel do mycia.   

Emolium Diabetix® to jedyne emolienty zawierające:

  • kompleks Hydra 10, złożony z 10 składników nawilżających, w tym  Urea i Aloe Vera, aby zapewnić długotrwałe nawilżenie, 
  • 10 witamin: A, E, C, B1, B2, B5, B6, B12, PP, benfotiaminę, aby prawidłowo odżywiać wymagającą skórę diabetyka,
  • prebiotyk Biolin, który pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry, regulując rozwój korzystnej mikroflory, 
  • olej z Rokitnika (krem do stóp),
  • olej Macadamia (balsam do ciała).

Skuteczność Emolium Diabetix® została przebadana na suchej skórze osób z cukrzycą (badania aplikacyjne, instrumentalne, kliniczne).

Źródło i fot.: Sanofi

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ