Partner serwisu
23 maja 2016

Złoty Listek CSR dla Polpharmy

Kategoria: Z życia branży

Od pięciu lat tygodnik Polityka przyznaje Listki CSR firmom, które wyróżniają się działaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Polpharma po raz drugi otrzymała Złoty Listek CSR.

 Złoty Listek CSR dla Polpharmy

Białe, Srebrne i Złote Listki CSR otrzymują firmy, które opierają swoje działania o najlepsze lokalne i globalne praktyki oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowym istotnym elementem jest system zarządzania etyką oraz publiczny dokument, który opisuje zasady postępowania biznesowego oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. Nagrodzone firmy cyklicznie informują o efektach swoich działań, w raportach pozafinansowych lub zintegrowanych, które podlegają zewnętrznej weryfikacji.

Na ankietę, która została skierowana do kilkuset największych firm o przychodach powyżej 250 mln zł, odpowiedziały w tym roku 104 spółki. Pytania zamieszczone w ankiecie dotyczyły siedmiu najważniejszych dla CSR obszarów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego. W tym roku przyznano 64 nagrody. Złote Listki CSR zdobyło 12 firm, Srebrne Listki CSR – 11 firm oraz Białe Listki CSR – 41 firm.

Źródło i fot.: Polpharma

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ