Partner serwisu
31 maja 2016

URPL: Pierwsze spotkanie partnerów polsko-litewskiego projektu współpracy bliźniaczej

Kategoria: Z życia branży

W ramach polsko-litewskiego projektu współpracy bliźniaczej „Wzmacnianie Mołdawskiej Agencji ds. Leków i Wyrobów Medycznych jako agencji regulacyjnej w obszarze leków, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej” w dniach 17-19 maja w siedzibie mołdawskiej Agencji Leków i Wyrobów Medycznych (MMDA) w Kiszyniowie odbyło się spotkanie partnerów projektu.

URPL: Pierwsze spotkanie partnerów polsko-litewskiego projektu współpracy bliźniaczej

Celem trzydniowych rozmów było możliwie najlepsze przygotowanie zakresu merytorycznego projektu odpowiadającego zarówno potrzebom strony mołdawskiej, jak też wykorzystującego wiedzę i doświadczenie ekspertów z Polski i Litwy.

Po przekazaniu zgromadzonym przez przedstawicieli Delegatury Unii Europejskiej w Mołdawii zasad prowadzenia projektu twinningowego, przyszli beneficjenci z MMDA przedstawili aktualny stan prawny, proceduralny i statystyki z takich obszarów jak: dopuszczanie do obrotu, refundacja i określanie cen produktów leczniczych, przetargi na produkty lecznicze, wyroby medyczne, monitorowanie bezpieczeństwa farmakoterapii, badania kliniczne, inspekcje: GMP, GDP, GCP, GVP, laboratoria kontroli jakości i reklama produktów leczniczych.

Ważnym elementem tych wystąpień była dyskusja nad praktycznym zakresem i możliwościami włączenia niezbędnych zagadnień merytorycznych do projektu oraz zapewnienia osiągnięcia zakładanych celów.

Zorganizowano też spotkanie z Ministrem Zdrowia – Ruxanda Glavan, która podkreśliła swoje poparcie dla projektu na rzecz Agencji Leków i Wyrobów Medycznych.

Kolejne spotkanie, tym razem już zamykające proces przygotowania wstępnego projektu umowy współpracy bliźniaczej, zaplanowane jest na pierwszą połowę czerwca.

Źródło i fot.: URPL

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ