Partner serwisu
06 czerwca 2016

Polpharma wspiera Supertalenty w medycynie

Kategoria: Z życia branży

Redakcja Pulsu Medycyny już po raz trzeci zorganizowała konkurs pod hasłem Supertalenty w medycynie, adresowany do młodych naukowców. Polpharma jest partnerem konkursu, a Agata Łapińska, Dyrektor Marketingu Rx jest członkiem jury, któremu przewodniczy prof. dr hab. Leszek Czupryniak.

Polpharma wspiera Supertalenty w medycynie

2 czerwca poznaliśmy 10 finalistów konkursu, i jego zwycięzcę, dr hab. Grzegorza Basaka, z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Hepatologii i Onkologii WUM. W uzasadnieniu podkreślano, że jest wybitnym lekarzem-klinicystą, specjalistą chorób wewnętrznych i hematologii, cenionym przez pacjentów i współpracowników, pionierem w zakresie wprowadzania nowych technologii medycznych, autorem i redaktorem jedynego na rynku podręcznika do hematologii dla niehematologów. Posiada liczący się dorobek naukowy, który można podsumować następująco: IF=205, HI=16, liczba cytowani 634.

Obecnie pracuje nad wprowadzeniem przełomowej techniki immunoterapii nowotworów za pomocą genetycznie inżynierowanych limfocytów T (CAR T cells).

Co ciekawe wśród tegorocznych finalistów konkursu znalazło się aż trzech młodych, zdolnych naukowców, którzy wcześniej zostali już zauważeni i nagrodzeni przez Naukową Fundacje Polpharmy. I tak dr Katarzyna Gach, laureatka XIII edycji konkursu grantowego Fundacji zajęła 5 miejsce na liście supertalentów, a tuż za nią znaleźli się stypendyści Fundacji: dr Maciej Sałaga i mgr Marcin Magierowski.

Źródło: Polpharma

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ