Partner serwisu
04 lipca 2016

RAPORT: Jakie korzyści czerpią przedstawiciele zawodów medycznych ze współpracy z Roche Polska?

Kategoria: R&D

– Roche Polska, jako sygnatariusz Kodeksu Przejrzystości, zobowiązał się corocznie upubliczniać dane na temat zakresu oraz wartości współpracy ze środowiskiem medycznym. Wdrożenie zasad Kodeksu Przejrzystości – projektu pionierskiego na skalę europejską – jest niezwykle ważnym elementem w budowie wzajemnego zaufania pomiędzy pacjentem, lekarzem i branżą farmaceutyczną. 30 czerwca 2016 po raz pierwszy na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy informacje o wartościach, jakie przedstawiciele zawodów medycznych: lekarze, pielęgniarki, farmaceuci oraz organizacje ochrony zdrowia otrzymały w ramach współpracy z Roche Polska w 2015 roku – mówi Wiktor Janicki, dyrektor generalny Roche Polska.

RAPORT: Jakie korzyści czerpią przedstawiciele zawodów medycznych ze współpracy z Roche Polska?

509 mln zł to całkowita suma inwestycji Roche Polska w badania i rozwój w 2015 roku, w tym 95 mln zł na badania kliniczne

40% całej kwoty przekazanej organizacjom ochrony zdrowia i przedstawicielom zawodów medycznych stanowią darowizny dla polskich szpitali

85% kwoty przekazanej przedstawicielom zawodów medycznych przeznaczone na wsparcie edukacji

167 to liczba konferencji, w których dzięki wsparciu Roche Polska wzięli udział przedstawiciele zawodów medycznych

12 mln zł to wartość darowizn lekowych przekazanych przez Roche na rzecz polskich pacjentów


Zgodnie z zapisami Kodeksu Przejrzystości jego Sygnatariusze, tj. firmy członkowskie Europejskiej Federacji Przemysłu i Stowarzyszeń Farmaceutycznych (EFPIA), zobowiązani są by ujawnić wszystkie transfery korzyści na rzecz przedstawicieli zawodów medycznych i organizacji ochrony zdrowia związane ze wsparciem udziału w doskonaleniu zawodowym, honorariami dla prelegentów oraz doradztwem.

- Współpraca z lekarzami i innymi przedstawicielami zawodów medycznych, które podejmują decyzje dotyczące leczenia i standardów klinicznych, jest dla nas kwestią zasadniczą. Dotyczy to przede wszystkim etapu praktyki klinicznej. Całkowicie polegamy na informacjach zwrotnych, które wynikają z obserwacji działania leków w praktyce, by zagwarantować optymalizację i dostosowanie naszych rozwiązań - mówi Niko Andre, Head of Global Medical Affairs, Roche.

Więcej zobacz TUTAJ.

źródło: Roche Polska

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ