Partner serwisu
07 lipca 2016

30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu. Kto przeszedł do finału?

Kategoria: Ciekawostki

100 szkół znalazło się w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Adamed z okazji swojego 30-lecia. Nagrodą dla aż 30 zwycięskich placówek jest nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnych. O tym, gdzie trafi sprzęt, zadecyduje teraz Kapituła Konkursowa.

30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu. Kto przeszedł do finału?

Na blisko 300 filmowych zgłoszeń przygotowanych przez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski oddano w głosowaniu online prawie 150 000 głosów. 100 najwyżej ocenionych prac znalazło się w finałowym etapie konkursu.

By wziąć udział w konkursie należało opracować scenariusz lekcji oraz na jego podstawie nagrać 2-3 minutowy film, poruszając jeden z czterech tematów konkursowych:

Chemia w kuchni i jedzeniu.
Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
Z czego składa się Wszechświat?
Jak komórka przetwarza energię z pożywienia?

Finałowa trzydziestka szkół, która dzięki Grupie Adamed otrzyma nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnych, zostanie ogłoszona po wakacjach.

Celem organizowanego przez Grupę Adamed konkursu jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych poprzez pobudzenie uczniów i nauczycieli do kreatywnego i zespołowego tworzenia lekcji edukacyjnych.

Zgłoszenia i listę 100 najwyżej ocenionych prac w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu” można obejrzeć TUTAJ.

źródło: PR Manager
fot. photogenica.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ