Partner serwisu
25 lipca 2016

Dobre wyniki finansowe Grupy Roche w pierwszym półroczu 2016

Kategoria: Raporty i analizy

W pierwszym półroczu zarówno część farmaceutyczna jak i diagnostyczna osiągnęły dobre wyniki we wszystkich regionach Grupy Roche.

Dobre wyniki finansowe Grupy Roche w pierwszym półroczu 2016

Sprzedaż Grupy Roche wzrosła o 5 % przy założeniu stałego kursu wymiany walut oraz o 6 % wyrażone we frankach szwajcarskich (CHF). Wyniki finansowe części farmaceutycznej wzrosły o 4% głównie dzięki lepszej niż w ubiegłym roku sprzedaży leków onkologicznych i stosowanych w immunoterapii. W dziale diagnostyki odnotowano dobre wyniki sprzedaży produktów do immunodiagnostyki, co przełożyło się na 6% wzrost.

- W pierwszym półroczu zarówno część farmaceutyczna jak i diagnostyczna osiągnęły dobre wyniki we wszystkich regionach Grupy Roche. Z sukcesem weszliśmy w rynek immunoterapii nowotworów, rejestrując nasz pierwszy lek w tym obszarze. Złożyliśmy także kompletne wnioski rejestracyjne nowej cząsteczki w terapii stwardnienia rozsianego zarówno w Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), jak i w Europejskiej Agencji Leków (EMA). Jesteśmy o krok bliżej do wprowadzenia tej obiecującej dla pacjentów terapii. Analizując pierwsze półrocze jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć założone na 2016 rok cele - komentuje Severin Schwan, CEO Grupy Roche.

Źródło: Roche

Fot. 123rf.com

Tagi: EMA, FDA, Roche
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ