Partner serwisu
28 lipca 2016

Anpharm PF S.A. [ZOBACZ FILM]

Kategoria: XII Międzynarodowa Konferencja Przemysł Farmaceutyczny

Anpharm Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SA jest zakładem produkcyjnym firmy Servier w Polsce, jednym z jedenastu zakładów wytwórczych Servier na świecie oraz  jedną z pierwszych nowoczesnych firm produkujących leki w kraju.   

Anpharm PF S.A. [ZOBACZ FILM]

Wykorzystując nowoczesne technologie oraz działając w otoczeniu, w którym obowiązują ścisłe wymagania jakościowe, pracownicy  przedsiębiorstwa Anpharm mają świadomość, że dostarczanie pacjentom leków o najwyższej jakości oraz bezpieczeństwo pracy są największymi wyzwaniami.

Firma posiada doświadczenie w wytwarzaniu i pakowaniu leków na potrzeby polskiego rynku, a także na eksport. Jej portfolio to wachlarz wyborów gotowych  i półproduktów.

Obecnie blisko 100% opakowań leków firmy Servier przeznaczonych  na polski rynek produkowanych jest przez  Anpharm. . 40%  wytwarzanych w Warszawie produktów przeznaczonych jest na eksport do 9 krajów w Europie (Francji, Chorwacji, Słowenii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii i Serbii).

Znaczące inwestycje finansowe firmy Servier oraz transfer nowoczesnej technologii umożliwiły dynamiczny rozwój firmy. Na przestrzeni 19 lat zwiększono wielkość produkcji o 650% – z 4 mln do blisko 26 mln opakowań rocznie, zwiększając przy tym stopniowo zatrudnienie (z 60 do blisko 170 osób w 2016 r.).

Każdego dnia Anpharm produkuje 5 milionów tabletek najwyższej jakości. W skali roku daje to 1 miliard 200 milionów tabletek.

Jako pierwszy zakład produkujący leki w Polsce Anpharm otrzymał Certyfikat GMP – Dobrej Praktyki Wytwarzania (w roku 2003 – licencja podlegała następnie odnowieniu w 2009, 2011 oraz 2014 r.).

Ostatnio zrealizowane przedsięwzięcia biznesowe to uruchomienie dwóch nowych linii butelkujących o łącznej wartości około 22 mln zł, które zwiększyły możliwości produkcyjne o 10 mln opakowań rocznie.  Pod koniec 2016 roku zostanie zakończona modernizacja laboratorium kontroli jakości, co pozwoli zwiększyć możliwości w dostarczaniu usług analitycznych naszym klientom.

Przedsiębiorstwo Anpharm chętnie wymienia się doświadczeniem  również z firmami z innych branż.

Anpharm w liczbach:

  • 20 lat produkcji leków w Polsce
  • 150 mln PLN inwestycji
  • 170 zatrudnionych
  • 40% produkcji przeznaczonej na eksport
  • 9 krajów europejskich obsługiwanych przez polski zakład
  • blisko 100% opakowań leków firmy Servier przeznaczonych dla polskich pacjentów jest produkowanych w Warszawie
  • 26 mln opakowań produkowanych rocznie, 5 mln tabletek dziennie

Leki produkowane w Warszawie trafiają do pacjentów w Czechach, na Słowacji, Litwie, Estonii, Łotwie, Słowenii, Chorwacji, Serbii i aż 25% produkcji jest przeznaczona na rynek francuski. Dotychczas zainwestowano w polski zakład produkcyjny 150 mln zł, a kolejne inwestycje nastąpią jeszcze w tym roku.

Źródło: Servier

Fot. youtube.com

Zakład Produkcyjny Servier w Polsce [ZOBACZ FILM]

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ