Partner serwisu
17 sierpnia 2016

Polpharma na XXII Energa Maratonie „Solidarności”

Kategoria: Ciekawostki

Już po raz trzeci Polpharma była sponsorem trójmiejskiego Maratonu „Solidarności”.  W tegorocznej edycji wzięło udział troje pracowników firmy.

 Polpharma na XXII Energa Maratonie „Solidarności”

Organizowana od 1995 r. impreza ma na celu uczczenie pamięci stoczniowców poległych na wybrzeżu w grudniu 1970 r. Nawiązuje także do przełomowych wydarzeń sierpnia 1980 r., kiedy to kurierzy przenosili meldunki między strajkującymi zakładami w Trójmieście.

15 sierpnia 2016 r. między Gdynią a Gdańskiem przemieszczali się biegacze, a wśród nich troje pracowników Grupy Polpharma z trzech lokalizacji: Polpharma Biologics oraz Zakładów Produkcyjnych w Starogardzie Gdańskim i Nowej Dębie.

Najlepszym zawodnikiem Polpharma Run Team okazał się Grzegorz Mystkowski, z Zakładu w Starogardzie Gdańskim, który po raz drugi reprezentował firmę na trasie Maratonu „Solidarności”. Pokonał ją w czasie 4:18:52.

Dla Łukasza Serafina z Nowej Dęby, był to trzeci występ w maratonie w barwach Polpharma Run Team. Tym razem na mecie zameldował się z czasem 4:31:35.

W przeciwieństwie do swoich kolegów, Jowita Dalke –  z Polpharma Biologics – debiutowała na królewskim dystansie. Mimo braku doświadczenia w tak długich biegach poradziła sobie fantastycznie. Jej wynik to 4:58:10.

Do rywalizacji przystąpiło 689 osób. Zwyciężył Kenijczyk, Kipkorir Wycliffe Biwot, ustanawiając nowy rekord trasy – 2:18:49. Najszybszą kobietą XXII Maratonu Solidarności została jego rodaczka, Chemisto Ruth Matebo z czasem 2:54:34.

Podczas ceremonii dekoracji firmę reprezentował przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w ZF Polpharma, Leszek Świeczkowski, który wręczył nagrody za trzecie miejsca w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn.

Źródło: Polpharma

Fot. freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ