Partner serwisu

Takeda jest globalną innowacyjną firmą farmaceutyczną [DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

Kategoria: XII Międzynarodowa Konferencja Przemysł Farmaceutyczny

Jej misją jest poprawa zdrowia i zapewnienie lepszej przyszłości pacjentom poprzez opracowywanie nowoczesnych leków przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć nauki. Firma jest obecna w 70 krajach na świecie i łącznie zatrudnia ponad 30 tysięcy pracowników.

Takeda jest globalną innowacyjną firmą farmaceutyczną [DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

W Polsce firma jest reprezentowana przez 3 spółki, w których zatrudnionych jest ponad 800 pracowników.

Takeda Polska z siedzibą w Warszawie to organizacja marketingu i sprzedaży. Oferuje innowacyjne produkty w obszarach gastroenterologii, onkologii, leczenia bólu czy  regeneracji tkanek a także leki bez recepty i suplementy diety.

Takeda SCE Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi, stanowi Centrum Usług Wspólnych dla spółek z grupy Takeda, zajmujące się prowadzeniem księgowości, raportowaniem, a także rozliczaniem zobowiązań spółek Takeda z całej Europy, Kanady oraz krajów META.

Takeda Pharma, czyli wytwórnia farmaceutyczna w Łyszkowicach, to wizytówka firmy w Polsce – nowoczesny zakład posiadający światowe standardy wytwarzania leków, który swoją długoletnią aktywnością produkcyjną umacnia pozycję firmy Takeda w Polsce i na świecie. 

Wytwórnia została zbudowana i uruchomiona w latach 1998-1999, a produkcja leków rozpoczęła się na początku roku 2000. Obecnie wytwarzane leki są sprzedawane na rynku polskim oraz są eksportowane do krajów europejskich, Wspólnoty Niepodległych Państw oraz na Bliski Wschód. Najbardziej znane łyszkowickie produkty przeznaczone na rynek polski to: Amol, Vitabuerlecithin, Febrisan i Multisanostol.

Zakład wytwarza płynne i stałe formy leków na potrzeby grupy Takeda, ale świadczy także usługi produkcji kontraktowej dla innych firm. W sumie Takeda Pharma dostarcza produkty do 39 krajów.

Inwestycja zwiększająca moce produkcyjne o połowę

Po rozbudowie zakończonej w  2014 r. Zakład zakończył zadania związane z transferem produkcji z innych zakładów Takeda w Europie w 2015 r. W wyniku rozbudowy wytwórnia wzbogaciła się o nowe obiekty produkcyjno-magazynowe   z 8 300 m2 powierzchni użytkowej. Obejmuje ona: 3-kondygnacyjny budynek produkcyjny, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania o wysokości 32 m, halę wyjścia produktów gotowych oraz łącznik transportowy między istniejącym kompleksem budynków a nowymi obiektami. W ramach inwestycji zmodernizowane zostało także laboratorium kontroli jakości, przystosowane do przyjęcia zwiększonego wolumenu produkcji.

W istniejących oraz w nowo powstałych obiektach produkcyjnych i magazynowych Takeda uruchomiła wytwarzanie produktów przejmowanych z innych zakładów koncernu, dzięki czemu wytwórnia w Łyszkowicach stała się ważnym ogniwem w europejskiej sieci wytwórczej Takeda.

Dzięki inwestycji oraz przeprowadzonym transferom produkcja wzrosła o 50% – jej wielkość wynosi obecnie ok. 45 mln sztuk opakowań rocznie – i znacząco zwiększył się eksport na rynki skandynawskie.

Bardzo ważnym aspektem jest także zwiększenie zatrudnienia o ponad 30% – inwestycja umożliwiła utworzenie ponad 100 nowych miejsc pracy.

Obecnie w wytwórni realizuje się wieloletni plan inwestycyjny skoncentrowany głównie na modernizacji parku maszynowego i pomieszczeń. W połączeniu z programami optymalizacyjnymi pozwoli to na utrzymanie wysokich standardów jakościowych oraz bezpieczeństwa pracy, a także na zwiększenie efektywności i elastyczności produkcji, a dzięki temu pełne zaspokojenie potrzeb i zapewnienie satysfakcji pacjentów.

Automatyczny magazyn z obniżoną zawartością tlenu

W wytwórni w Łyszkowicach znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Polsce magazynów wysokiego składowania leków. Umożliwia on bezosobową i szybką obsługę dzięki dwóm automatycznym układnicom. Obniżona do 15% zawartość tlenu w powietrzu stanowi swoisty system przeciwpożarowy, który uniemożliwia zajście reakcji spalania – wskrzeszenie iskry w magazynie w tych warunkach jest praktycznie niemożliwe. Powierzchnia magazynu wynosi 975 m2 i zlokalizowane jest w nim 6,5 tysiąca miejsc paletowych. Osiągnięcie takiej liczby miejsc paletowych na proporcjonalnie niedużej powierzchni było możliwe dzięki wybudowaniu budynku o wysokości 32 m.

Ważny sponsor lokalny

Takeda Pharma Sp. z o.o. wspólnie z pozostałymi spółkami Takeda w Polsce aktywnie wspomaga szkołę podstawową, gimnazjum, gminne przedszkole oraz ochotniczą straż pożarną.

Źródło i fot.: Takeda

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ