Partner serwisu
12 września 2016

Biomed-Lublin zwiększa sprzedaż flagowych produktów

Kategoria: Nowoczesny zakład

BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. wypracował w I półroczu 2016 r. 19,06 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 16,38 mln zł w analogicznym okresie 2015 r., co oznacza wzrost o 16,4 proc. rdr. Strata operacyjna wyniosła 8,05 mln zł, a strata netto 9,76 mln zł. Rok wcześniej strata na poziomie operacyjnym i netto sięgnęły odpowiednio 1,53 mln zł i 2,61 mln zł.

Biomed-Lublin zwiększa sprzedaż flagowych produktów

– Spółka wykazała znaczący wzrost sprzedaży pomimo intensywnych prac nad planem restrukturyzacji. Rentowność na tradycyjnym asortymencie jest ponadprzeciętna, co pokazuje zdrowe fundamenty pomimo jednorazowych odpisów uwzględnionych w sprawozdaniu półrocznym. Prace nad wdrożeniem zmian poprawiających rentowność oraz płynność Spółki są na etapie rozpisywania poszczególnych elementów strategii na plany operacyjne – komentuje Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Na wyniki negatywnie wpłynęły zdarzenia jednorazowe w postaci odpisów związanych z produkcją niektórych leków krwiopochodnych. Odpisy mają charakter księgowy i nie wpływają na pozycję płynnościową spółki.

- Doskonałe wyniki ze sprzedaży naszych flagowych produktów pokazują jak silne są fundamenty spółki. To produkcja rentowna, stabilna, regularna. Co więcej – ten obszar kryje w sobie ogromny potencjał do dalszego wzrostu. Całą naszą uwagę skupiamy na rozwoju tego segmentu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie osiągać wysokie marże oraz silne, dodatnie przepływy pieniężne. Pozwoli to wypełnić zobowiązania wobec naszych partnerów i finansować dalszy rozwój spółki – mówi Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – BIOMED-LUBLIN to nie tylko spółka o wspaniałej wieloletniej tradycji, ale przede wszystkim spółka o ogromnym potencjale. Jesteśmy przekonani o możliwości uwolnienia tego potencjału. BIOMED-LUBLIN ma strategiczne znaczenie dla ochrony zdrowa publicznego w Polsce. Rozwój spółki jest tak naprawdę w interesie nas wszystkich

Źródło: Biomed-Lublin

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ