Partner serwisu
19 września 2016

Fundacja Aflofarmu przekazała środki na zakup sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego

Kategoria: Ciekawostki

Fundacja „My Kochamy Pabianice”, założona z inicjatywy firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., przekazała 135 tys. zł na zakup lasera holmowego dla Pabianickiego Centrum Medycznego. 14 września odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu.

Fundacja Aflofarmu przekazała środki na zakup sprzętu dla Pabianickiego Centrum Medycznego

Laser holmowy to skuteczne i bezpieczne narzędzie stosowane w leczeniu różnych zaburzeń układu moczowego. Sprzęt był już wcześniej testowany przez szpital i wykazał się bardzo dużą skutecznością – uzyskał najlepsze wyniki ze wszystkich dotychczasowych urządzeń do kruszenia kamieni w układzie moczowym.

„Jestem przekonany, że zakup sprzętu był bardzo dobrą decyzją. Tym bardziej, że przekazane przez nas urządzenie przeszło już weryfikację szpitala. To daje nam pewność, że nasza pomoc trafi do miejsca, gdzie była bardzo potrzebna i przełoży się na realną korzyść dla pacjentów”, mówi Andrzej Furman, założyciel firmy Aflofarm Farmacja Polska i prezes fundacji My Kochamy Pabianice.

Laser holmowy trafił po raz pierwszy do Pabianickiego Centrum Medycznego na początku sierpnia 2016 r. Od tego momentu przeprowadzono już ponad 100 zabiegów z wykorzystaniem urządzenia. 14 września nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu z udziałem zespołu Oddziału Urologicznego szpitala i Pana Andrzeja Furmana.

„Laser holmowy znajduje szerokie zastosowanie w Urologii. Duża moc urządzenia, powiązana z bezpieczeństwem i precyzją działania pozwala na wykonywanie wielu nowoczesnych zabiegów operacyjnych, w tym litotrypsji. Jest to obecnie najskuteczniejsza metodą leczenia kamicy układu moczowego, która pozwala na kruszenie twardych złogów opornych na inne metody terapeutyczne. Oprócz leczenia kamicy laser używany jest także m.in. do rozcinania zwężeń cewki moczowej i moczowodu czy usuwania guzów górnych i dolnych dróg moczowych. Z pewnością to urządzenie będzie bardzo pomocne dla szerokiej grupy naszych pacjentów”, mówi dr Grzegorz Krzyżanowski, ordynator Oddziału Urologii Pabianickiego Centrum Medycznego.

Zaletą urządzenia jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też komfort dla pacjenta. Do tej pory w Pabianickim Centrum Medycznym zabiegi usuwania kamieni z układu moczowego przeprowadzane były głównie metodą operacyjną. W takich przypadkach pacjent był zmuszony zostać na oddziale przez około dwa tygodnie. Zastosowanie lasera holmowego jest zdecydowanie mniej inwazyjne dla pacjentów, którzy mogą wyjść do domu już następnego dnia po zabiegu.

Fundacja "My Kochamy Pabianice"

Została założona z inicjatywy Grażyny i Andrzeja Furmanów, założycieli firmy Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. w listopadzie 2011 r. Jej misją jest służba i pomoc w realizacji oczekiwań mieszkańców miasta. Fundacja realizuje projekty, których celem jest pielęgnowanie zieleni w miejscach publicznych, pomoc w organizacji imprez kulturalnych, ochrony zabytków i wspierania imprez sportowych. Od początku działalności, fundacja zrealizowała prawie 100 projektów, aktywnie przyczyniając się do rozwoju Pabianic.

Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć pod adresem: http://www.mykochamypabianice.pl

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ