Partner serwisu
26 października 2016

Nowy dyrektor generalny INFARMY

Kategoria: Z życia branży

Piastujący od 2008 roku stanowisko dyrektora generalnego Związku Paweł Sztwiertnia zdecydował o podjęciu nowych wyzwań zawodowych. Z początkiem listopada zastąpi go Bogna Cichowska-Duma.

Nowy dyrektor generalny INFARMY

W imieniu Zarządu chciałabym podziękować Pawłowi Sztwiertni za wiele lat pracy na rzecz innowacyjnych firm farmaceutycznych. Zbudował liczącą się organizację. Dzięki jego doświadczeniu i wiedzy w obszarze polityki zdrowotnej udało się przenieść debatę publiczną na temat wartości innowacji na wyższy poziom – z perspektywy kosztu do roli długofalowej inwestycji w gospodarczą i społeczną aktywność Polaków. Jako Zarząd chcemy, aby Paweł zaangażował się w nowe projekty, niezwykle ważne dla całej branży farmaceutycznej; ma nasze pełne poparcie  – powiedziała prezes zarządu INFARMY Dorota Hryniewiecka-Firlej.

Dzięki doświadczeniu i pracy Pawła Sztwiertni INFARMA jest dzisiaj kompetentnym, wartościowym uczestnikiem debaty publicznej na temat polityki lekowej i szerzej – polityki zdrowotnej państwa. Jego doświadczenie i zaangażowanie było kluczowe w ważnym dla branży okresie procedowania i implementacji ustawy o refundacji leków oraz wdrażania Kodeksu Przejrzystości.

2 listopada stanowisko dyrektora generalnego INFARMY obejmie Bogna Cichowska-Duma, absolwentka krakowskiego Collegium Medicum, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Szkoły Głównej Handlowej, posiadająca wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w administracji rządowej oraz na rynku prywatnych usług medycznych. W latach 2002-2011 Bogna Cichowska-Duma pracowała w Ministerstwie Gospodarki jako starszy specjalista, a następnie jako zastępca dyrektora w Departamencie Funduszy Europejskich oraz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w Departamencie Koordynacji Wdrażania Programów oraz Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach. Od 2011 roku związana jest z sektorem prywatnej opieki medycznej. Przez cztery lata kierowała Centrum Medycznym Medicover w Wilanowie, a od 2015 roku była dyrektorem zarządzającym jednej z placówek sieci LuxMed.

Praca w INFARMIE stanowi wyzwanie, które pozwoli mi w pełni wykorzystać  doświadczenia z sektora publicznego i prywatnego. Jako główny cel stawiam sobie kontynuowanie  działań INFARMY zmierzających do pogłębiania dialogu społecznego, służącego zwiększeniu dostępu polskich pacjentów do innowacyjnych terapii - podkreśla nowa dyrektor generalna.

Prezes zarządu INFARMY Dorota Hryniewiecka-Firlej jest przekonana, że Bogna Cichowska-Duma będzie umacniać pozycję  Związku w publicznej dyskusji na temat wartości i miejsca innowacji w systemie ochrony zdrowia.

 

Źródło: INFARMA
fot.: 123rf

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ