Partner serwisu
26 października 2016

Trądzik w różnym wieku

Kategoria: Kosmetyki

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego zorganizowało 25 października w Warszawie spotkanie poświęcone pielęgnacji cery trądzikowej. Wykład wygłosiła dr Anna Oborska – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia.

Trądzik w różnym wieku

Trądzik staje się coraz częściej występującą przypadłością u osób w różnym wieku, a jego leczenie bywa procesem niełatwym i długotrwałym. W zależności od stopnia nasilenia zmian skórnych, skuteczność jego często wymaga jednoczesnego zastosowania odpowiedniego leczenia farmakologicznego, zmiany diety, a także odpowiedniej pielęgnacji skóry. Pielęgnacji sprzyjają właściwie dobrane preparaty kosmetyczne.

– Obecnie trądzik nie jest przypadłością tylko młodych ludzi w okresie dojrzewania. Stany zapalne, zaskórniki, czy zmiany charakterystyczne dla tego typu cery mogą utrzymywać się nawet do 40 roku życia. Należy wspomnieć, że ten problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. W takiej sytuacji odpowiedni dobór kosmetyków jest kluczowy - mówi dr Anna Oborska.

Niedoskonałości mogą wystąpić w wieku dojrzałym także u tych osób, które problemu z trądzikiem nigdy wcześniej nie miały. Wpływ na to mogą mieć takie czynniki jak: tryb życia, przyjmowane leki, czy dieta. Tendencje do tej przypadłości możemy mieć także przekazane w genach. Niektóre osoby mogą źle reagować na zawarte w żywności barwniki, konserwanty, czy substancje hormonalne dodawane do paszy dla zwierząt.

Kosmetyki, choć mogą bardzo wspomóc pielęgnację cery trądzikowej, często nie są w stanie poradzić sobie z poważniejszymi problemami skórnymi i potrzebna jest wizyta u lekarza, odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne, a w przypadku osób wrażliwych na składniki pokarmowe – ułożenie i  przestrzeganie dobrze zbilansowanej diety.  

Wsparciem mogą okazać się także odpowiednie witaminy, których niedobór może być przyczyną powstawania zmian na skórze. Badania potwierdzają, że uzupełnienie niektórych pierwiastków, czy witamin może przynieść poprawę stanu cery. Również właściwości niektórych ziół i zawarte w nich naturalne substancje będą doskonałym sprzymierzeńcem dla cery z problemami trądzikowymi.

Źródło: informacja prasowa
fot.: freeimages

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ