Partner serwisu

Nowy akcjonariusz BIOMED-LUBLIN

Kategoria: Nowoczesny zakład

W akcjonariacie BIOMED-LUBLIN ujawnił się znaczący branżowy inwestor, Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A. Spółka już wcześniej posiadała pakiet akcji, który 27 października zwiększyła, osiągając 14,17% udziału w akcjonariacie Biomedu oraz 9,83% udziału w głosach na jego walnym zgromadzeniu.

Nowy akcjonariusz BIOMED-LUBLIN

Zgodnie z przekazanymi przez OPDF S.A. informacjami, obecnie posiada ona 6.273.005 akcji Biomedu Lublin, stanowiących 14,17% udziału w jego kapitale zakładowym oraz 9,83% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Swój udział zwiększyła w wyniku zakupu 4.773.005 akcji zwykłych na okaziciela (niedopuszczonych do obrotu publicznego). Przed zwiększeniem udziału OPDF S.A. posiadała 1.500.000 akcji, które stanowiły 3,39% udziału w kapitale zakładowym oraz 2,35% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZ Biomedu.

– W wyniku transakcji Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A. została obecnie jednym z największych akcjonariuszy Biomedu Lublin. Wzmocnienie akcjonariatu o prężnie działający podmiot branżowy jest dla Spółki bardzo dobrą informacją – mówi Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Organizacja Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A., obecna na rynku od 1999 roku, to dynamicznie rozwijająca się Spółka założona przez grupę sześciu polskich hurtowni farmaceutycznych, pełniąca funkcję wsparcia biznesowego dla tej grupy.


źródło: biomed.lublin
fot.: 123rf

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ