Partner serwisu
12 grudnia 2016

Standardy programu etycznego

Kategoria: Ciekawostki

Polpharma jest współtwórcą pierwszego na świecie Standardu Minimum Programu Etycznego, opracowanego przez Global Compact Poland we współpracy z Partnerami Programu „Biznes i Prawa Człowieka”. To narzędzie pomocne we wdrażaniu programu etycznego, oparte na Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka.

Standardy programu etycznego

Inauguracja Standardu odbyła się w 8 grudnia w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli administracji rządowej, publicznej, dyplomacji, biznesu oraz środowiska naukowego – zaangażowanych w tematykę etyki w biznesie.

W pracach nad Standardem Minimum Programu Etycznego, które trwały 1,5 roku, uczestniczyło ok. 90 organizacji zrzeszonych w Koalicji Rzeczników Etyki stworzonej przez Global Compact Poland. Standard może stać się przydatnym narzędziem w określeniu poziomu, na którym firma się znajduje w zarządzaniu kwestiami etycznymi oraz drogowskazem do doskonalenia w tej dziedzinie. Pionierami przyjęcia Standardu w Polsce są członkowie Komitetu Sterującego projektu – instytucje i organizacje takie jak Rzecznik Praw Obywatelskich, Business Center Club, Konfederacja Lewiatan, Kulczyk Foundation oraz firmy: Polpharma, Skanska, Unilever, Ergo Hestia, PKP Energetyka, T-Mobile, EDF.

Stworzenie Standardu Minimum to dopiero początek. W roku 2017 będą prowadzone działania upowszechniające standard, a także analizowane główne obszary ryzyk oraz wyzwania dla poszczególnych branż (m.in. farmaceutycznej, budowlanej, finansowej).


Raport Global Compact Poland „Biznes i Prawa Człowieka” wraz ze Standardem Minimum Programu Etycznego jest dostępny w wersji on-line TUTAJ

 

źródło: polpharma
fot.: 123rf

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ