Partner serwisu
07 lutego 2017

Z.F. Amara zwycięzcą małopolskich Diamentów Forbesa!

Kategoria: Z życia branży

Ciągła chęć rozwoju, znajomość rynku, odwaga inwestycyjna – to tylko kilka elementów przekładających się na sukces firmy. Dzięki przemyślanym decyzjom biznesowym i zaangażowaniu pracowników, Zakład Farmaceutyczny Amara osiągnął w ostatnich latach 95% wzrostu wartości firmy i znalazł się na szczycie tegorocznego rankingu Diamenty Forbesa.

Z.F. Amara zwycięzcą małopolskich Diamentów Forbesa!

Diamenty Forbesa to zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Pod uwagę brane są firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększyły swoją wartość, ich wynik finansowy jest dodatni, a współczynnik ryzyka niższy niż 4 (według ratingu Bisonde).

Nagradzane firmy dzielone są na trzy kategorie według kryterium przychodów ze sprzedaży:

  • firmy małe 5–50 mln zł,
  • firmy średnie 50–250 mln zł,
  • firmy duże powyżej 250 mln zł.

Zakład Amara zwyciężył w tegorocznym rankingu w kategorii małopolskich firm osiągających przychody od 50 do 250 mln zł. Przychody na poziomie ponad 52 mln zł i prawie 18 mln zysku przełożyły się na wzrost tych wskaźników w stosunku do ubiegłych lat aż o 95% i przyczyniły się do zajęcia 16 pozycji w ogólnopolskim rankingu Diamentów.

– Firmę zakładali farmaceuci z ofertą głównie dla farmaceutów. Ta znajomość rynku sprawiła, że od 1994 roku Z.F. Amara sukcesywnie się rozwija. Jesteśmy największym w Polsce producentem surowców do receptury oraz jedyną firmą z polskim kapitałem, która się tym zajmuje – mówi w wywiadzie dla Forbesa Jarosław Bogucki, prezes Zarządu firmy. – Obecność w jubileuszowym zestawieniu Diamentów Forbesa to dla nas duże wyróżnienie. Fakt, że za wysoką pozycją w rankingu przemawiają dane pokazujące wzrost wartości firmy, dodatkowo motywuje nas do dalszych działań i rozwoju – dodaje Bogucki.

 

 

Źródło i fot.: amara.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ