Partner serwisu
27 lutego 2017

Prezes Aflofarmu Menedżerem Roku Regionu Łódzkiego

Kategoria: Z życia branży

Jacek Furman został laureatem dziewiątej edycji konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, organizowanego przez Polska Press i Łódzką Lożę Business Center Club. Prezes zarządu firmy Aflofarm Farmacja Polska otrzymał nagrodę w kategorii „duża firma”. Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 23 lutego w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Prezes Aflofarmu Menedżerem Roku Regionu Łódzkiego

Jacek Furman odebrał statuetkę Menedżera Roku Regionu Łódzkiego z rąk Pana Marcina Polaka, prezesa łódzkiego oddziału wydawnictwa Polska Press:

Dzisiejsza nagroda jest zasługą całego dużego zespołu, z którym mam przyjemność na co dzień pracować. Współpraca z tak zróżnicowaną grupą ludzi, składającą się z lekarzy, farmaceutów, biologów czy marketerów jest dla mnie niesamowitą, codzienną przygodą. Na końcu tej wspólnej pracy powstają produkty, które w sposób realny wpływają na zdrowie ludzi i poprawiają ich komfort życia, powiedział Jacek Furman podczas odbierania nagrody.

Firma Aflofarm Farmacja Polska jest jednym z największych pracodawców w województwie łódzkim. Łącznie zatrudnia ponad 800 osób w trzech fabrykach – w Pabianicach, Rzgowie i Ksawerowie. Warto podkreślić także wysoką dynamikę wzrostu zatrudnienia - w ciągu ostatnich siedmiu lat liczebność zespołu podwoiła się.

2016 rok był z pewnością jednym z najbardziej intensywnych dla Aflofarmu. Firma wprowadziła na rynek kilka nowych produktów. Wśród najważniejszych można wymienić chociażby Stepcil, czyli lek na receptę stosowany w leczeniu chromania przestankowego, czyli objawu chorobowego, związanego z niedokrwieniem. Wprowadziła także leki bez recepty, takie jak Dafurag Max – pierwszy w Europie lek z furazydyną w dawce 100 mg w tabletce oraz Inventum – czyli jeden z pierwszych w Polsce leków z sildenafilem bez recepty. 2016 rok był także rekordowym rokiem dla firmy pod kątem przychodów.

Aflofarm Farmacja Polska od kilku lat nieprzerwanie jest liderem w sprzedaży w segmencie leków bez recepty (OTC), z ponad 7% udziałem w rynku. To właśnie leki odpowiadają za największą część przychodów firmy i są najważniejszą kategorią produktową od początku jej funkcjonowania. Co ciekawe, w ciągu kilku lat Aflofarm zbudował bardzo silną pozycję także w branży kosmetycznej. Według danych IMS Health, obecnie  zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem sprzedaży dermokosmetyków w aptekach.

Konkurs Menedżer Roku Województwa Łódzkiego ma na celu wyłonienie najlepszych menedżerów w województwie łódzkim. Do konkursu zgłaszani są menedżerowie, którzy wykazali się w minionym roku największą skutecznością w zarządzaniu firmą, co przełożyło się na jej szybki wzrost i ponadprzeciętnie dobre wyniki firmy. Nie są to jednak jedyne kryteria. Kandydaci do tytułu są oceniani także przez swój zespół oraz przez lokalne środowisko biznesowe, powinni działać etycznie, przestrzegając zasad prawnych i reguł zdrowej konkurencji. Pod uwagę brana jest także ich wrażliwość na potrzeby społeczne, działalność charytatywna, wspieranie lokalnych inicjatyw oraz szerokie stosowanie w praktyce zasad odpowiedzialnego biznesu.

 

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ