Partner serwisu
01 marca 2017

Czy oddychanie jest groźne? – nowy film edukacyjny ADAMED SmartUP

Kategoria: Ciekawostki

Głównym tematem nowego filmu edukacyjnego ADAMED SmartUP jest radon, czyli groźny i radioaktywny gaz, który – jak się okazuje – wszyscy codziennie wdychamy razem z powietrzem. Czy zatem oddychanie jest groźne? Na to pytanie odpowiada w filmie dr Dariusz Aksamit, znany popularyzator nauki i wykładowca ADAMED SmartUP.

Czy oddychanie jest groźne? – nowy film edukacyjny ADAMED SmartUP

W pierwszych kadrach filmu dr Aksamit prezentuje pusty z pozoru słój z oznaczeniem radioaktywności, w którym, jak mówi, znajduje się groźna substancja – radioaktywny gaz, który po dostaniu się do płuc, skaża organizm od wewnątrz. Mowa o radonie, naturalnym składniku powietrza, którym oddychamy.

W czterominutowym filmie edukacyjnym dr Aksamit – tradycyjnie już w zrozumiały i ciekawy sposób – wyjaśnia pochodzenia radonu oraz jego wpływ na zdrowie. W materiale poznajemy również najnowocześniejsze sposoby mierzenia stężenia radonu. Dariusz Aksamit prezentuje m.in. działanie komory radonowej w warszawskim Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej oraz spektometru średnic cząstek pochodnych radonu.

 

Film – wraz z wieloma innymi materiałami popularnonaukowymi – dostępny jest na stronie programu ADAMED SmartUP www.adamedsmartup.pl

 

 

 

Źrodło i fot.: Adamed

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ