Partner serwisu
28 marca 2017

Platforma wspierająca serializację od Rockwell Automation

Kategoria: Z życia branży

Rozwiązanie Rockwell Automation to skalowalna, kompleksowa platforma wspierająca serializację, którą można z łatwością zintegrować z istniejącym procesem produkcyjnym, poprawiając widoczność danych na przestrzeni całego przedsiębiorstwa w myśl koncepcji Connected Enterprise
 

Platforma wspierająca serializację od Rockwell Automation

Obowiązujące normy serializacyjne na różnych rynkach wymagają od producentów farmaceutyków oraz urządzeń medycznych wdrożenia określonych norm śledzenia produktów w różnych sieciach dostaw. Niedawno uaktualnione rozwiązanie serializacji firmy Rockwell Automation wspiera klientów końcowych oraz producentów maszyn w podejściu wykraczającym poza samą zgodność z wymogami, zapewnia korzyści biznesowe, takie jak długoterminowa opłacalność dzięki skalowalnej i kompleksowej platformie łańcucha dostaw.

Serializacja 4.1

Stworzone w oparciu o najnowsze oprogramowanie MES PharmaSuite, nowe rozwiązanie wspierające serializację w wersji 4.1 jest jeszcze bardziej skalowalne, co umożliwia jego dostosowanie do różnych technologii linii pakowania oraz systemów zarządzania produkcją. Łatwa integracja na różnych poziomach zakładu oznacza, że rozwiązanie zapewnia scentralizowaną platformę do zarządzania danymi serializacji i upraszcza śledzenie produktu na przestrzeni całego łańcucha dostaw.

Nowa jednostka sterująca, pracująca w oparciu o sterownik Logix, wyposażona w interfejs HMI FactoryTalk View firmy Rockwell Automation zapewnia skalowalność, pozwalając firmie na zastosowanie tego rozwiązania w różnych modelach realizacji projektu – od kompletnego systemu, poprzez modernizację istniejących linii, aż po rozwiązania dedykowane dla producentów maszyn – a wszystko to  w celu spełnienia potrzeb praktycznie każdego klienta. Sterownik maszyny funkcjonuje, jako punkt łączności pomiędzy linią produkcyjną a różnymi urządzeniami systemowymi. Poza zapewnianiem wsparcia dla serializacji, rozwiązanie to wspiera producentów w wykrywaniu i usuwaniu usterek oraz proaktywnej konserwacji, zapewniając bezpośredni wgląd w pełny i kompleksowy proces – od produkcji po dystrybucję.

– Wielu klientów zmaga się z problemem najlepszego spełniania wymogów dyrektyw serializacyjnych lub z rozwiązaniami, które nie zapewniają tego, co powinny – twierdzi Markus Rosenkranz, serialization solution leader Rockwell Automation. – Wykorzystując naszą ofertę produktów, wiedzę branżową oraz globalny program PartnerNetwork, zaprojektowaliśmy rozwiązanie w taki sposób, aby można je było dostosować i z łatwością zintegrować w każdej standardowej architekturze oraz istniejącym procesie produkcyjnym. Narzędzie to nie tylko wspomaga producentów w terminowym dostosowaniu się do obowiązujących przepisów, ale pozwala im również na szybsze poznanie płynących z niego korzyści biznesowych. Nasze rozwiązanie oferuje bezproblemową współpracę pomiędzy wszystkimi urządzeniami oraz systemami informacyjnymi i biznesowymi, dając producentom narzędzie zwiększania przychodów, poprawy długoterminowej opłacalności oraz łatwości adaptacji do przyszłościowych zmian produkcyjnych lub przepisów prawa – dodał Rosenkranz.Uaktualnione rozwiązanie wspierające serializację obejmuje interfejs integracyjny ze wstępnie skonfigurowanymi kanałami do systemów ERP oraz eksportu danych do bazy EPICS, aby z łatwością integrować się z systemem każdego klienta, znacznie przyczyniając się do obniżenia kosztów inżynieryjnych. Celem firmy Rockwell Automation jest zbudowanie kompleksowej biblioteki wstępnie opracowanych interfejsów komunikacyjnych mających na celu obniżenie kosztów wdrażania i integracji z systemami biznesowymi.

 

 

Źródło: informacja prasowa

fot.: 123rf.com/zdjęcie ilustracyjne
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ