Partner serwisu
12 kwietnia 2017

Dzień Otwarty Polpharmy już 22 kwietnia

Kategoria: Ciekawostki

W sobotę 22 kwietnia na terenie Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA SA w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Dzień Otwarty. Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 11:00. Dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic wstęp wolny.

Dzień Otwarty Polpharmy już 22 kwietnia

 

Rodziny pracowników Polpharmy oraz mieszkańcy regionu mogą się przekonać, jak w nowoczesnych i bezpiecznych warunkach wytwarzane są produkty Polpharmy. To wyraz otwartości firmy w stosunku do społeczności lokalnej i bliskiej firmie idei dobrego sąsiedztwa.

 

Jak co roku, pracownicy różnych działów przygotowali eksperymenty naukowe oraz symulacje procesów w laboratoriach, oddziałach produkcyjnych i magazynie firmy. Na gości będzie czekać również wiele atrakcji, zajęć i warsztatów powiązanych z programami realizowanymi przez Polpharmę w zakresie ekologii, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywnego stylu życia. Będą one prowadzone we współpracy z partnerami firmy – organizacjami pozarządowymi, starogardzkimi instytucjami, kluczowymi dostawcami i lokalnymi mediami.

 

Polpharma angażuje się w działania prośrodowiskowe i promocję ekologicznych nawyków. Firma zachęca do przynoszenia na Dzień Otwarty zużytych baterii, plastikowych nakrętek, przeterminowanych leków oraz niewielkiego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Będzie można je wymienić na sadzonki kwiatów ogrodowych lub ekologiczne gadżety. Każdy, kto przyniesie 5 kg makulatury, otrzyma sadzonkę krzewu lub drzewa w prezencie. Makulaturę będzie można oddawać na parkingu przy II bramie wjazdowej już od 10:30 natomiast sadzonki odbierać z parkingu nr 2 na terenie firmy. Polpharma zachęca także do tzw. upcyklingu – czyli nadania nowego życia niepotrzebnym już przedmiotom. Wiele inspiracji będzie można zdobyć na warsztatach artystycznych z firmą DekoEko.

 

Polpharma zachęca również do pomagania innym. Będzie można wspomóc starogardzkie szpitale, dzieląc się książkami oraz płytami z filmami. Dodatkowo w ramach akcji „Miś ratownik”, zbierane będą maskotki, które trafią jako stałe wyposażenie do karetek pogotowia ratunkowego w Starogardzie.

 

To nie koniec działań, których celem jest pomoc innym. Na stoisku handmade pracownicy Polpharmy podzielą się wyrobami własnej produkcji. Przyniesione wyroby zostaną sprzedane w czasie imprezy. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną podwojone przez Polpharmę, a cały fundusz zasili wybrany cel społeczny.

 

Źródło, fot. Polpharma

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ