Partner serwisu
11 lipca 2017

Polfarmex S.A. sponsorem szybowcowego mistrza Europy

Kategoria: Ciekawostki

Polfarmex S.A. oraz Łukasz Wójcik, członek Szybowcowej Kadry Narodowej, w ubiegłym tygodniu przedłużyli umowę o współpracy na kolejny sezon lotniczy. Wsparcie jednego z najbardziej utytułowanych polskich szybowników jest wyrazem zaangażowania firmy w rozwój oraz promocję tej elitarnej dyscypliny sportowej.

Polfarmex S.A. sponsorem szybowcowego mistrza Europy

Łukasz Wójcik w ubiegłym tygodniu wywalczył tytuł międzynarodowego Mistrza Czech w klasie Otwartej. Tym samym został również zwycięzcą Przedmistrzostw Świata w szybownictwie. 

Zawody rozgrywane w miejscowości Pribram były jednocześnie sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tym samym miejscu. Piloci ścigali się w siedmiu konkurencjach, pokonując nie tylko przeciwników ale i trudne warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru, burz i opadów deszczu.

Ziemia czeska okazała się dla mnie bardzo gościnna. Wygrałem trzy spośród siedmiu konkurencji, prowadząc i zwyciężając zdecydowanie w mojej klasie. To ważne, gdyż już za chwilę startował będę w najważniejszych dla mnie zawodach w tym sezonie Mistrzostwa Świata w Wyścigach Szybowcowych w Chile. Forma jest i to mnie bardzo cieszy. Warto podkreślić, że sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie wparcie kutnowskiej firmy Polfarmex S.A., Urzędu Miasta Kutno i Kliniki Kolasiński oraz partnerów Agencji Curcuma i WW Reklama – mówi Łukasz Wójcik.

Wyniki zawodów w Czechach potwierdzają, że polscy szybownicy to światowa czołówka. Gratulujemy Panu Łukaszowi Wójcikowi wspaniałego sukcesu i jednocześnie mocno trzymamy kciuki za pozostałe zawody w sezonie – mówi Marek Wośko, wiceprezes Zarządu Polfarmex S.A.

Polskich pilotów w tym sezonie czeka rywalizacja podczas Szybowcowych Mistrzostw Europy w Wielkiej Brytanii oraz Finału Światowego Grand Prix (Mistrzostw Świata w Wyścigach Szybowcowych) w Chile.

Łukasz Wójcik – kutnowski szybownik, latający w barwach Aeroklubu Włocławskiego, członek Gliding Team Klinika Kolasiński oraz Szybowcowej Kadry Narodowej. Jego najważniejszymi osiągnięciami są tytuły: mistrz Europy w klasie Otwartej (2015), II wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2014), wicemistrz Europy w klasie Standard (2013), wicemistrz świata w klasie 18 metrowej (2012), wicemistrz Europy w klasie 15 metrowej (2009), mistrz Polski w klasie Otwartej (2013) oraz mistrz Polski w klasie Standard i w Wyścigach Szybowcowych (2008). Ponadto został uhonorowany tytułem najlepszego sportowca lotniczego w plebiscycie Cumulusy 2015 oraz Medalem Tańskiego za wybitne osiągnięcia w sporcie szybowcowym za rok 2014, (zdobycie pięciu medali Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy). W czerwcu tego roku Łukasz Wójcik odebrał z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Łódzkiego.

Źródło i fot.: polfarmex.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ