Partner serwisu
23 sierpnia 2017

Teva Zdrowie: stały rozwój portfela produktów

Kategoria: Ciekawostki

Według badania Ipsos, aż 93% Polek uważa, że robi przemyślane zakupy. 80% za takie uważa zakupy, które charakteryzują się najlepszą jakością w rozsądnej cenie. Zgodnie z badaniem, główną kategorią, której dotyczą przemyślane zakupy Polek, są leki bez recepty (81% wskazań respondentek badania)

Teva Zdrowie: stały rozwój portfela produktów

Wyniki badania wykazały, że najważniejszym kryterium wyboru produktów jest jakość (89%) i relacja jakości do ceny (82%), a także cena (79%). Jednocześnie jedynie 16% Polek uważa, że robienie przemyślanych zakupów oznacza kupowanie jak najtaniej.

Leki zostały wskazane przez Polki jako główna kategoria, której dotyczą przemyślane zakupy. W tej kategorii pacjenci najczęściej korzystają z tzw. samoleczenia przy takich dolegliwościach jak grypa i przeziębienie, ból, problemy trawienne, a także kłopoty z krążeniem.

Rosnące potrzeby Polaków w zakresie samoleczenia, rozwój rynku aptecznego, coraz większa edukacja pacjenta oraz powyższe wyniki badania, stały się motorem do wprowadzenia na rynek specjalnej linii produktów pod szyldem marki własnej TEVA. Szerokiej gamy produktów oferującej pacjentom produkty jakościowe, o sprawdzonej skuteczności ale - w przystępnej cenie. Oferta produktów TEVA obejmuje produkty z obszarów, w których pacjenci najczęściej polegają na preparatach dostępnych bez recepty: przeziębienie i grypa, ból, trawienie, układ krążenia, niedobory witamin i minerałów oraz profilaktyka z nimi związana.

Preparaty z linii Teva Zdrowie w Dobrej Cenie są obecne na aptecznych półkach w Polsce już półtora roku (od stycznia 2016r.). W badaniu okazało się także, ze linia TEVA podoba się prawie 90% Polek, a 65% z nich byłoby skłonne kupić któryś z produktów linii Teva.

Farmaceuci w badaniu powiedzieli: „Teva to znana i godna zaufania firma. Będzie mi łatwiej zarekomendować pacjentom preparaty z tej samej linii szczególnie jeśli będą to tańsze produkty”.

Rosnące zainteresowanie pacjentów i przekonanie farmaceutów powoduje stały rozwój portfela produktów Teva Zdrowie w Dobrej Cenie, który obecnie liczy już 30 preparatów w sześciu kategoriach.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ