Ministerstwo Zdrowia wskazuje jak uzyskać nostryfikację dyplomu
Jeżeli dyplom ukończenia szkoły wyższej został uzyskany w państwie spoza Unii Europejskiej, można go uznać za równorzędny z jego polskim odpowiednikiem - wyjaśnia resort zdrowia. Jest to ważna informacja również dla farmaceutów.

Nostryfikacją dyplomów, które potwierdzają kwalifikacje do wykonywania zawodów medycznych, zajmują się uczelnie medyczne – uprawnione do nadawania stopnia naukowego doktora nauk medycznych.
Można uzyskać równoważność dyplomu: lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej.
Ministerstwo zaznacza, że jeśli dana osoba uzyskała za granicą dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych, na które została skierowana zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, dyplom ten zostanie uznany bez postępowania nostryfikacyjnego.
Można skorzystać z usługi, jeśli dana osoba posiada dyplom, którego nostryfikacja należy do kompetencji uczelni medycznej.
Wysokość opłaty ustala kierownik jednostki organizacyjnej, której rada przeprowadza postępowanie nostryfikacyjne. Opłata nie może być wyższa niż 50% minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego profesora zwyczajnego.
Opłatę wnosi się niezależnie od wyniku postępowania nostryfikacyjnego.
Więcej informacji na: http://www.bip.mz.gov.pl/
Komentarze