Partner serwisu
26 września 2017

Ministerstwo Zdrowia wskazuje jak uzyskać nostryfikację dyplomu

Kategoria: Z życia branży

Jeżeli dyplom ukończenia szkoły wyższej został uzyskany w państwie spoza Unii Europejskiej, można go uznać za równorzędny z jego polskim odpowiednikiem - wyjaśnia resort zdrowia. Jest to ważna informacja również dla farmaceutów.

Ministerstwo Zdrowia wskazuje jak uzyskać nostryfikację dyplomu

Nostryfikacją dyplomów, które potwierdzają kwalifikacje do wykonywania zawodów medycznych, zajmują się uczelnie medyczne – uprawnione do nadawania stopnia naukowego doktora nauk medycznych.

Można uzyskać równoważność dyplomu: lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej.

Ministerstwo zaznacza, że jeśli dana osoba uzyskała za granicą dyplom potwierdzający ukończenie studiów wyższych, na które została skierowana zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, dyplom ten zostanie uznany bez postępowania nostryfikacyjnego.

Można skorzystać z usługi, jeśli dana osoba posiada dyplom, którego nostryfikacja należy do kompetencji uczelni medycznej.

Wysokość opłaty ustala kierownik jednostki organizacyjnej, której rada przeprowadza postępowanie nostryfikacyjne. Opłata nie może być wyższa niż 50% minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego profesora zwyczajnego.

Opłatę wnosi się niezależnie od wyniku postępowania nostryfikacyjnego.

Więcej informacji na:  http://www.bip.mz.gov.pl/

źródło: Ministerstwo Zdrowia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ