Partner serwisu
24 października 2017

Gedeon Richter i Pharmanest: Umowa licencyjna dotycząca sprzedaży na wybranych rynkach środka znieczulającego przeznaczonego do stosowania w ginekologii

Kategoria: Aktualności

Firmy Gedeon Richter Plc. i Pharmanest AB poinformowały, że firma Richter będzie prowadziła sprzedaż opracowanego przez firmę Pharmanest nowatorskiego, innowacyjnego, chronionego patentem preparatu znieczulającego o nazwie SHACT (Short Acting Lidocaine) w Europie, Ameryce Łacińskiej i na innych wybranych rynkach.
 

Gedeon Richter i Pharmanest: Umowa licencyjna dotycząca sprzedaży na wybranych rynkach środka znieczulającego przeznaczonego do stosowania w ginekologii

SHACT to nowatorska technologia zapewniająca zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie błony śluzowej. W przeprowadzonym w Szwecji badaniu klinicznym po zastosowaniu środka SHACT odnotowano znaczne złagodzenie bólu i zmniejszenie uczucia dyskomfortu w przypadku kobiet poddawanych zabiegom ginekologicznym – bez uciążliwych skutków ubocznych. W badaniu z udziałem 218 pacjentek, kobiety, u których zastosowano SHACT, odczuwały znacznie mniejsze dolegliwości bólowe podczas zakładania wkładki wewnątrzmacicznej w porównaniu do kobiet, którym podawano placebo (p<0,0001).

Z wkładek wewnątrzmacicznych na całym świecie korzysta około 165 milionów kobiet. Miliony z nich odczuwają ból i dyskomfort podczas ich zakładania.

Współpraca z firmą Richter będzie miała ogromne znaczenie podczas wprowadzania SHACT na rynek w Europie i na inne ważne rynki – podkreśliła Gunilla Lundmark, Prezes Pharmanest. – Firma Richter to cieszący się niezwykłą renomą wiodący producent leków dla kobiet. Jej „know-how” i specjalistyczna wiedza przyspieszą wprowadzanie preparatu SHACT na rynki – dodała.

Od lat poszukujemy leków, które pomagają zmniejszyć ból odczuwany podczas zakładania wkładek wewnątrzmacicznych. SHACT zapewnia zredukowanie dolegliwości bólowych nie tylko w szyjce macicy, ale również w obrębie samej macicy. Dzięki temu preparatowi również inne zabiegi, takie jak pobieranie materiału z endometrium i histeroskopia, mogą być mniej bolesne. Do możliwości, jakie oferuje SHACT, podchodzę z wielkim entuzjazmem i czekam na badania w USA – powiedziała prof. Anita L. Nelson z Wydziału Położnictwa i Ginekologii, Western University of Health Sciences, Pomona w Kalifornii.

Naszym celem niezmiennie pozostaje opracowywanie i wprowadzanie do obrotu przeznaczonych dla kobiet leków, które pozwalają na poprawę jakości ich życia niezależnie od wieku – podkreślił Erik Bogsch, Dyrektor Zarządzający Gedeon Richter Plc. – Zawarta umowa to kolejny krok w kierunku rozwijania na całym świecie naszego programu franczyzowego obejmującego leki dla kobiet, co jest zgodne z główną inicjatywą strategiczną naszej firmy – podkreślił.

Po podpisaniu kontraktu firma Richter dokona płatności z góry zgodnie z postanowieniami umowy. Ponadto po wprowadzeniu produktu na rynek firmie Pharmanest przysługiwać będą dalsze płatności związane z realizacją kolejnych etapów procesu oraz płatności zależnie od sprzedaży. W roku 2018 firma Pharmanest zamierza przyspieszyć program badań klinicznych nad SHACT dla Ameryki Północnej.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ