Partner serwisu
10 listopada 2017

Master Pharm S.A., producent suplementów diety i środków wspomagających zdrowie, opublikował szacunkowe wyniki za I-III kw. 2017 r.

Kategoria: Z życia branży

Wzrost przychodów Grupy Master Pharm o 26% był efektem większej liczby obsługiwanych odbiorców usług produkcji kontraktowej suplementów diety oraz rosnącej sprzedaży produktów marek własnych, prowadzonej przez Spółkę zależną Avet Pharma.

Master Pharm S.A., producent suplementów diety i środków wspomagających zdrowie, opublikował szacunkowe wyniki za I-III kw. 2017 r.

Pomimo wyższego poziomu przychodów, pozycje wynikowe pozostawały pod presją kosztów, które na poziomie skonsolidowanym po trzech kwartałach 2017 r. wyniosły 36,09 mln zł, co oznacza wzrost o 38% rdr. Wśród kosztów najsilniej (+56% rdr) wzrosły koszty energii, surowców i materiałów, związane m. in. z większym wolumenem produkcji. Skonsolidowany zysk netto w analizowanym okresie ukształtował się na poziomie 3,80 mln zł wobec 4,66 mln zł po III kw. przed rokiem.

Na wyniki Grupy duży wpływ miały koszty związane z inwestycjami w obiekty produkcyjne oraz z zatrudnieniem nowych pracowników. Koszty te uważamy za przejściowe i niezbędne dla dalszego rozwoju Grupy. Rosnące przychody potwierdzają, że dzięki rozbudowie mocy produkcyjnych jesteśmy w stanie obsłużyć większą liczbę klientów i zleceń. Jeżeli chodzi o przyszłe kwartały, spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży, przy stopniowej poprawie pozycji wynikowych

stwierdził Jacek Franasik, Prezes Master Pharm S.A.

Powyższe wyniki finansowe są wielkościami szacunkowymi. Publikacja raportu Master Pharm S.A. za III kw. 2017 r. przypada na 16 listopada 2017 r.

Więcej informacji: http://ri.masterpharm.pl/

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ