Partner serwisu
24 stycznia 2018

Jak działa serum rozjaśniające?

Kategoria: Kosmetyki

W obiegowej opinii główną oznaką starzenia się są zmarszczki. Jednak badania pokazują, że nierówny koloryt oraz przebarwienia również dodają nam lat. Najczęstszą przyczyną  powstawania przebarwień są zaburzenia hormonalne, długoletnia antykoncepcja, nadmierne opalanie. Hiperpigmentacja to nierównomierne rozmieszczenie barwnika w skórze, czyli melaniny. Melanocyty – komórki wytwarzające melaninę – na skutek czynników zewnętrznych lub wewnętrznych – mogą produkować ją w nadmiarze, co powoduje powstawanie przebarwień o różnym charakterze, głębokości, wielkości.

Jak działa serum rozjaśniające?

ZO®,dzięki wieloletniemu doświadczeniu doktora Zeina Obagi w leczeniu hiperpigmentacji, proponuje produkty do profilaktyki oraz usuwania przebarwień. W szerokim portfolio marki znajdują się zarówno rozwiązania terapeutyczne, oparte o retinol, jak i programy pielęgnacyjne zawierające inne sprawdzone składniki aktywne wpływające na proces melanogenezy, dostatecznie łagodne, by mogły być stosowane na co dzień.

Ossential® C-BRIGHT SERUM serum rozjaśniające 10% witaminy C zawiera silną dawkę czystej witaminy C, by błyskawicznie redystrybuować powierzchniową pigmentację skóry i uzyskać jaśniejszą cerę o bardziej wyrównanym kolorycie. Dodatkowo ester witaminy C zapobiega tworzeniu się nowego pigmentu do 80%, poprzez hamowanie wytwarzania melaniny. Stymuluje także produkcję włókien kolagenowych, przez co redukuje głębokość zmarszczek. Skóra jest rozświetlona, a zmarszczki i drobne linie –  wygładzone. Preparat ma formułę bezwodną. W momencie aplikacji na skórę formuła preparatu samoczynnie aktywuje się poprzez kontakt z wodą, która jest w niej zawarta, zapewniając w ten sposób maksymalne działanie złuszczające i rozjaśniające. Delikatna konsystencja serum szybko się wchłania, pozostawiając matowe wykończenie.

WŁAŚCIWOŚCI:

  • Witamina C w postaci kwasu L-askorbinowego (10%) złuszcza naskórek, aby rozjaśniać i wyrównywać koloryt skóry.
  • Zaawansowany ester witaminy C (tetroizopalmitynian askorbylu) przenika poniżej warstwy podstawnej naskórka, by zapobiegać tworzeniu się nowego pigmentu.
  • Silne antyoksydanty (Octan tokoferylu i koenzym Q10) chronią przed niekorzystnym działaniem środowiska zewnętrznego, które może inicjować tworzenie się nowych przebarwień.
  • Skwalen – naturalnie występujący lipid – nawadnia i wspomaga odbudowę bariery skórnej.

JAK APLIKOWAĆ?
Nanieść 2-3 dozy na oczyszczoną i osuszoną skórę, rano i wieczorem, lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Serum Ossential C-Bright™ powinno być zawsze pierwszym produktem nanoszonym po oczyszczeniu skóry oraz zaleca się je stosować jako bazę pod inne zarekomendowane produkty ZO®. Stosowanie powinno odbywać się stopniowo. Można zwiększyć częstotliwość, jeśli produkt będzie dobrze tolerowany przez skórę. Delikatne zaczerwienienia oraz pieczenie lub mrowienie są normalną reakcją skóry na podawanie witaminy C i z czasem ustąpią.  Należy pamiętać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej z wysokim filtrem SPF każdego dnia.
Studium Przypadku*:
Przeprowadzono badanie kliniczne mające na celu ocenę skuteczności rozwiązań dotyczących usuwania przebarwień ZO® (produkty bez hydrochinonu). W trakcie 12-tygodniowego badania leczeniu poddano 50 pacjentów. Wyniki były nadzwyczajne!

  • 86% badanych zauważyło redukcję występowania plamek i przebarwień skóry ( samoocena)
  • 73% wykazało zmniejszenie widocznych plamek (raport Visia – komputerowa diagnostyka stanu skóry
  • 72% wykazało zmniejszenie intensywności przebarwień (ocena lekarzy)
źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ