Partner serwisu
25 stycznia 2018

Izba POLMED promuje krajowych producentów wyrobów medycznych na rynkach zagranicznych

Kategoria: Z życia branży

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED jest w składzie konsorcjum, które odpowiada za promocję polskiej branży wyrobów medycznych na rynkach zagranicznych. Działania prowadzone będą w ramach Branżowego Programu Promocji dla Sprzętu Medycznego Brand podczas cyklu targów międzynarodowych,. Koordynatorem projektu jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Izba POLMED promuje krajowych producentów wyrobów medycznych na rynkach zagranicznych

Konsorcjum zostało wybrane podczas przetargu organizowanego przez PAIH. Obok Izby POLMED znajdują się w nim AGERON POLSKA i WORLD EXPO INTERNATIONAL. Zadaniem konsorcjum jest kompleksowe organizowanie polskich stoisk informacyjnych i zapewnienie obsługi merytorycznej podczas wydarzeń.

W ramach realizowanego przez PAIH projektu Brand, wybrano 12 priorytetowych obszarów polskiej gospodarki, które mają szansę na globalny rozwój. Jednym z nich jest branża wyrobów medycznych. Firmy biorące udział w programie mają szansę zaprezentować się i nawiązać relacje biznesowe na takich rynkach jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur, Brazylia, Indie czy RPA.

Krajowi producenci i dystrybutorzy wyrobów medycznych mają duży potencjał do międzynarodowej ekspansji. Innowacyjne i wysokie jakościowo wyroby produkowane przez krajowe firmy, mają duże szanse na zagraniczny sukces. Rządowe programy wsparcia dla przedsiębiorców, takie jak projekt Brand, ułatwiają im dotarcie na rynki wschodzące, które do tej pory były trudno osiągalne 

mówi dyrektor generalny Izby POLMED Witold Włodarczyk.

Już w najbliższych dniach Izba POLMED weźmie czynny udział w międzynarodowych targach medycznych ARAB HEALTH, które rozpoczną się w Dubaju (ZEA) 29 stycznia. Kolejne odbędą się w marcu w Indiach.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ