Partner serwisu
01 marca 2018

PFR Life Science inwestuje w Selvitę niemal 40 mln zł

Kategoria: Z życia branży

PFR Life Science, objęła w ofercie publicznej Selvity akcje o wartości niemal 40 mln zł. Łączna wartość oferty wyniosła ponad 134 mln zł. Pozyskane środki pozwolą tej jednej z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie zrealizować zaprezentowaną w sierpniu ub.r. strategię rozwoju Selvity na lata 2017-2021.

PFR Life Science inwestuje w Selvitę niemal 40 mln zł

Szczegółom inwestycji i dalszym planom wsparcia sektora biotechnologicznego przez Grupę Polskiego Funduszu Rozwoju poświęcona będzie konferencja prasowa, która odbędzie się 1 marca 2018 r. (czwartek) o godz. 11:30 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych – ul. Książęca 4 w Warszawie.

Emisja akcji miała na celu pozyskanie funduszy niezbędnych do realizacji strategii Selvity na lata 2017-2021, zakładającej przede wszystkim zwiększenie inwestycji w rozwój segmentu innowacyjnego i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii. Kluczowym celem biznesowym jest rozwój projektu SEL120 do etapu II fazy badań klinicznych i podpisanie kontraktu partneringowego. Łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 sięgną 390 mln zł. Planowane wydatki na obszary związane z R&D wyniosą do roku 2021 ok. 290 mln zł, co oznacza, że środki pozyskane od inwestorów pokryją ok. połowę tej kwoty (reszta zostanie sfinansowana przede wszystkim z pozyskanych już grantów i środków własnych). Pozostałe wydatki inwestycyjne, związane z budową Centrum Rozwoju Leków Innowacyjnych (kompleksowego zestawu laboratoriów do opracowywania oryginalnych leków) oraz rozwojem segmentów usługowego i bioinformatycznego firmy, sfinansowane zostaną wyłącznie z dotacji oraz środków własnych (brak finansowania ze środków z emisji).

Zaoferowane akcje serii H zostały przydzielone przez Zarząd Selvity w dniu 26 lutego 2018 r.

źródło: Selvita
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ