Partner serwisu
03 kwietnia 2018

Prezesem PZPPF został Krzysztof Kopeć, pełniący do tej pory funkcję wiceprezesa Związku

Kategoria: Z życia branży

Krzysztof Kopeć jest ekspertem rynku farmaceutycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze refundacji leków, prawa i postępowania administracyjnego. Zajmował się zagadnieniami rynku medycznego w międzynarodowej kancelarii Linklaters.

Prezesem PZPPF został Krzysztof Kopeć, pełniący do tej pory funkcję wiceprezesa Związku
Miał zaszczyt być członkiem i sekretarzem Komisji Ekonomicznej przy Ministrze Zdrowia. Pełnił także funkcję naczelnika Wydziału Refundacji i Cen w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji MZ. Pracował również w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Brał udział w pracach grup roboczych Unii Europejskiej ds. Leków, był również delegatem w ramach współpracy państw UE w grupie roboczej Competent Authorities on Pricing and Reimbursement (CAPR).

Swoje doświadczenia chcę wykorzystać w pracy na rzecz polskich pacjentów i rozwoju naszej gospodarki. Związek zrzesza firmy, które poprzez swoje inwestycje gwarantują bezpieczeństwo lekowe Polakom i przyczyniają się do rozwoju przemysłu w Polsce. Ten fakt powinien znaleźć odzwierciedlenie w tworzonym prawie. Będziemy zatem zabiegać o takie regulacje, które uwzględniając patriotyzm ekonomiczny, zapewnią naszym członkom stabilny rozwój umożliwiający im konkurowanie na globalnym rynku

mówi Krzysztof Kopeć prezes PZPPF.

Wiceprezesem Związku pozostanie Grzegorz Rychwalski, ekspert sektora farmaceutycznego. Wcześniej pracował m.in. jako Naczelnik w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji MZ. Był też attaché ds. produktów leczniczych i wyrobów medycznych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli oraz zastępcą przewodniczącego Grupy Roboczej ds. farmaceutyków i wyrobów medycznych Rady Europejskiej. Doświadczenie korporacyjne zdobywał też jako manager ds. strategii w INFARMIE, a także jako governmental affairs & policy manager w firmie Janssen Polska.

W związku z tym, że wiele regulacji dotyczących działalności naszych członków tworzonych jest dziś na szczeblu unijnym, będziemy aktywni w tym obszarze. Chcemy angażować się w przygotowywanie stanowisk polskiego rządu odnośnie do przepisów unijnych mających wpływ na polskich pacjentów i konkurencyjność naszego przemysłu farmaceutycznego 

mówi G. Rychwalski wiceprezes PZPPF.

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego reprezentuje wiodących krajowych producentów leków. PZPPF jest członkiem organizacji zrzeszającej największe firmy produkujące leki generyczne i biotechnologiczne w Europie – Medicines For Europe, a także Konfederacji Lewiatan oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Razem z pozostałymi kluczowymi organizacjami rynku farmaceutycznego współtworzymy także Krajową Organizację Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL).

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ