Partner serwisu
16 maja 2018

Grupa Adamed na spotkaniu „Startupy w Pałacu - Kooperacja”

Kategoria: Aktualności

8 maja w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego odbyło się spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą poświęcone wchodzącym na rynek innowacyjnym firmom. To kolejne w ramach cyklu wydarzenie, które dotyczyło rozwoju ekosystemu młodych technologicznych firm w Polsce. Grupę Adamed reprezentował Marcin Szczeciński, Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych.

Grupa Adamed na spotkaniu „Startupy w Pałacu - Kooperacja”

Celem wydarzenia było stworzenie platformy do nawiązywania relacji biznesowych pomiędzy dojrzałymi przedsiębiorstwami a startupami. Posiadało więc korzyści dla obu stron. Z punktu widzenia Grupy Adamed wiązało się z szansą na poznanie nowych innowacyjnych rozwiązań.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele blisko 40 posiadających znaczące doświadczenie firm (spółek skarbu państwa, firm prywatnych i korporacji o zasięgu międzynarodowym). W spotkaniu uczestniczyły także startupy, z którymi Grupa Adamed nawiązała współpracę w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland będąc partnerem ścieżki Zdrowie. W gronie tym znalazły się Medical Simulation Technologies, DEBN oraz SensoriumLab.

Wykorzystanie wielkiego potencjału, jaki tkwi w polskich przedsiębiorcach i stworzenie dla nich odpowiednich możliwości rozwoju w kraju to ważne zadanie, jakie stoi dzisiaj przed nami – uważa Prezydent RP Andrzej Duda.

„Startupy w Pałacu” to cykl spotkań mający na celu wsparcie młodych doświadczeniem przedsiębiorstw w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu. Dotychczas odbyły się dwa wydarzenia: „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r. oraz „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r. Podobną rolę pełnią organizowane w Pałacu „Śniadania startupowe”. 

źródło: adamed.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ