Partner serwisu
21 maja 2018

Ashland wykorzystuje moc morskich wodorostów

Kategoria: Kosmetyki

Jak podaje portal chemiaibiznes.pl, na globalnych targach in-cosmetics (in-cosmetics Global Show) w Amsterdamie firma Ashland ogłosiła wprowadzenie na rynek biofunkcyjnej technologii SeaStemTM.

Ashland wykorzystuje moc morskich wodorostów

Ta innowacyjna technologia ma pomóc skórze samodzielnie odnowić się, jednocześnie chroniąc ją przed negatywnymi skutkami zanieczyszczeń środowiska. Korzystając z zastrzeżonej technologii Zeta FractionTM, firma Ashland wykorzystuje zalety całej żywej rośliny i udoskonala użyteczność olbrzymiego wodorostu, który został nazwany „sekwoją morza” (ang. sequoia of the sea) ze względu na swoją wysoką długość i niezmiernie szybki wzrost.

- Nasza skóra w życiu codziennym jest bombardowana przez liczne zanieczyszczenia oraz inne czynniki stresogenne. Technologia SeaStemTM firmy Ashland, inspirowana oceanem, pomaga chronić komórki macierzyste skóry przed ich negatywnym wpływem. Stwarza to swego rodzaju system obronny, który wspomaga efekt nawodnienia skóry, jednocześnie wspiera odnowę jej bariery ochronnej. To pomaga w opracowywaniu nowych preparatów, które zwalczają oznaki starzenia się skóry - powiedział Joel Mantelin, wiceprezes działu rozwoju biofunkcyjnych technologii w Ashland.

Olbrzymi wodorost, na którym opiera się technologia SeaStemTM, jest pozyskiwany w sposób zrównoważony i ekologiczny, zbierany u wybrzeży Kalifornii (zgodnie z zasadami opatentowanej technologii eco-harvestingu). Opatentowana przez Ashland Technologia Frakcji Zeta (wielofunkcyjny proces zrównoważonego pozyskiwania poszczególnych składników aktywnych z roślin żywych) jest procesem bezrozpuszczalnikowym, zużywającym minimalną ilość energii, jednocześnie powodującym minimalne straty. Natomiast regeneracja, odżywianie i barierowość to trzy główne właściwości wodorostów morskich, które zainspirowały do rozwoju technologii SeaStemTM.

źródło: chemiaibiznes.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ