Partner serwisu
21 maja 2018

3 sprawdzone sposoby opóźniające starzenie skóry

Kategoria: Kosmetyki

Wiek, nadmierna ekspozycja słoneczna czy nieodpowiednia pielęgnacja to tylko niektóre z czynników, przyspieszających starzenie skóry. Podpowiadamy, w jaki sposób opóźnić ten proces i jak najdłużej cieszyć się młodą i zdrową cerą.

3 sprawdzone sposoby opóźniające starzenie skóry

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się na naszej skórze już po 25 roku życia. Proces ten można jednak skutecznie spowolnić - czas pojawienia się pierwszych zmarszczek nie zależy jedynie od genetyki. Na starzenie ma wpływ również wiele czynników zewnętrznych. By skutecznie z nimi walczyć warto najpierw dobrze je poznać.

Wróg numer 1: słońce

Słońce to jeden z głównych wrogów zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Rozpoczynający się sezon na opalanie to najwyższa pora, by uświadomić sobie negatywne skutki, wynikające z nadmiernej ekspozycji słonecznej. Według badań 70% zmarszczek jest wynikiem fotostarzenia, wywołanego przez promieniowanie UV.

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym to podstawa w ochronie przed zgubnymi skutkami słońca. Jak odpowiednio je dobierać? Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę przede wszystkim na składniki, na bazie których został stworzony preparat. Zrezygnuj z kremów zawierających substancje chemiczne na rzecz preparatów, których bazę stanowi woda. Pamiętaj też, że oprócz doboru odpowiednich kosmetyków równie ważne jest też ich właściwe stosowanie. By zapewnić swojej skórze odpowiednią ochronę, kosmetyki przeciwsłoneczne powinno się aplikować na skórę minimum pół godziny przed wyjściem.

Wróg numer 2: sucha skóra i puste kalorie

Młodo wyglądająca, promienna skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia, o które trzeba zadbać dwuetapowo. Ważne jest odżywianie skóry zarówno na zewnątrz jak i od środka. W pierwszym etapie pomocne będą kremy przeciwzmarszczkowe, balsamy czy naturalne maseczki z dużą ilością składników aktywnych. Pobudzą one skórę do regenracji, zmniejszą ryzyko powstawania nowych zmarszczek i pomagą w redukcji tych, którym nie udało się wcześniej zapobiec.

Starzenie skóry przyspiesza odwodnienie organizmu, dlatego by osiągnąć satysfakcjonujący rezultat nie wolno zapominać również o regularnym uzupełnianiu płynów. 2 litry dziennie to minimum, o którym nie powinniśmy zapominać.

Niewłaściwe odżywianie, niedobór witamin czy używki mają niekorzystny wpływ na jakość skóry. Ważnym aspektem w trosce o młodo wyglądającą, jędrną skórę jest więc też odpowiednio dobrana dieta. Jej podstawę powinny stanowić produkty zawierające witaminę E, będącą przeciwutleniaczem, opóźniającym starzenie skóry. Znajdziesz je m.in. zielonych warzywach, oliwie z oliwek, orzechach, migdałach czy ziarnach zbóż.

Wróg numer 3: nieodpowiednie preparaty

Chcesz, by twoja skóra wyglądała pięknie i zdrowo? Postaw na naturalność. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, bazujących na zdrowych, bezpiecznych i nieuczulających składnikach.

Hitem, cieszącym się wielką popularnością od kilku lat, jest tzn. “wampirzy lifting”. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ do zabiegu wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe.

Dzięki wykorzystaniu naturalnego składnika, którym jest krew osoby poddającej się kuracji, zabieg jest całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Po jego przeprowadzeniu zmarszczki zostają spłycone, a skóra staje się jędrniejsza i przybiera zdrowszy wygląd. Co ważne nie tworzy też sztucznych efektów, więc osoba poddawana zabiegowi wygląda młodziej, ale wciąż naturalnie 

tłumaczy lek. Agnieszka Drożniak-Konstanty z Kliniki Vesuna.

Odmładzająco na naszą skórę działa też usieciowany kwas hialuronowy, nazywany przez wielu “eliksirem młodości”. - Wypełniacze, zawierające kwas hialuronowy, takie jak Juvederm, pomagają w utrzymaniu odpowiedniej objętości oraz wypełnieniu widocznych zmarszczek. Zazwyczaj substancję wprowadza się do głębszych warstw skóry i w ten sposób wygładza zmarszczki. Podobnie jak wampirzy lifting, kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie, więc również w tym przypadku bazujemy na składnikach organicznych, pozwalających na uzyskanie naturalnego efektu - wyjaśnia lek. Drożniak-Konstanty.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Monika
2018-05-22
Filtry UV to podstawa ;)
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ