Partner serwisu
11 czerwca 2018

Zawody związane z branżą artystyczną i beauty oraz opieką zawsze będą potrzebne

Kategoria: Kosmetyki

 Nieuchronna wydaje się automatyzacja wielu stanowisk pracy. Są jednak profesje, które uznać można za potrzebne niezależnie od panujących trendów. Jakie zawody na pewno sprawdzą się w najbliższych dziesięcioleciach?

Zawody związane z branżą artystyczną i beauty oraz opieką zawsze będą potrzebne

Technologia zastąpi człowieka

Lekarze, prawnicy, fryzjerzy, budowlańcy, architekci, grabarze zawsze będą potrzebni, niezależnie od rozwoju technologii. W tych profesjach trudno jest całkowicie wykluczyć czynnik ludzki. Inaczej jest np. w przypadku kasjerów, których zastępują kasy samoobsługowe, kierowców, których też zastąpić mogą inteligentne pojazdy czy sprzedawców lub ochroniarzy, za których pracować będą także maszyny i inteligentne systemy.

Człowieka uratuje kreatywność

Na jakie więc zawody stawiać, by mieć pracę? Są profesje, gdzie najważniejsza jest kreatywność
i podejście do człowieka.

Na pewno przyszłościowe są wszelkie zawody z branży beauty, fryzjerzy, makijażyści, wizażyści. Młodzi ludzie widzą trend wzmożonego zapotrzebowania na charakteryzatorów i wizażystów, którzy znajdują pracę nie tylko w firmach kosmetycznych, przy sesjach zdjęciowych, w teatrach, przy pokazach mody, ale często coraz większa liczba indywidualnych klientek, pragnie mieć swojego wizażystę. Podobnie jest ze stylistami a także osobistymi trenerami 

mówi Karolina Choroś, Dyrektor Mokotowska Make Up Academy.

Pamiętać należy, że w zawodach kreatywnych oprócz umiejętności technicznych, liczy się indywidualne podejście, ale też silna psychika i umiejętność pracy pod presją czasu. 

Zawody związane z branżą artystyczną i beauty oraz opieką zawsze będą potrzebne i nie da się ich zastąpić maszynami. Czy wyobrażamy sobie, by opiekowała się nami pielęgniarka, która nie jest człowiekiem? Czy chcielibyśmy mieć makijaż i fryzurę wykonywaną przez robota? Oczywiście nie, bo interakcja między ludźmi jest tu szalenie istotna. My szkoląc przyszłych wizażystów uczymy ich empatii, indywidualnego podejścia, wykonywania zadań gdy czasu jest niewiele, a efekt musi być spektakularny. Zawody, gdzie kreatywność jest niezbędna są przyszłościowe, bo kreatywność ma w sobie tylko człowiek, tak więc makijażyści, choreografowie, projektanci, fryzjerzy, trenerzy, architekci, są bardzo potrzebni i będą mieli pracę 

przewiduje Karolina Choroś z Mokotowska Make Up Academy.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ