Partner serwisu
12 czerwca 2018

„Adamed dla Seniora" na Dniu Warszawskich UTW

Kategoria: Z życia branży

W sobotę 9 czerwca br. na Torze Służewiec w Warszawie odbyła się IX edycja Dnia Warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Grupa Adamed, będąca od dwóch lat partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz aktywnie działająca na rzecz Seniorów, po raz kolejny uczestniczyła w wydarzeniu i przygotowała specjalną przestrzeń im dedykowaną.

„Adamed dla Seniora" na Dniu Warszawskich UTW

Aktywizacja Seniorów to obecnie jedno z najpoważniejszych wyzwań stojących przed polskim społeczeństwem.  Grupa Adamed od lat samodzielnie inicjuje akcje mobilizujące starszych ludzi do działania, między innymi w ramach programu „Adamed dla Seniora", oraz z radością wspiera wydarzenia zewnętrzne, takie jak właśnie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Podczas wydarzenia w przestrzeni programu „Adamed dla Seniora”, wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań spirometrii, pomiaru ciśnienia oraz skontrolować poziom glukozy. Strefa badań cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników wydarzenia, którzy podkreślali znaczenia działań prozdrowotnych realizowanych w ramach programów społecznych.

W ramach programu „Adamed dla Seniora” wszyscy chętni mogli także skorzystać z bezpłatnych zajęć tanga oraz nordic walkingu, prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Tego typu treningi mają znaczący wpływ na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne Seniorów.

Tego dnia, z myślą o Seniorach Grupa Adamed zainaugurowała również ogólnopolski konkurs „Historie Seniorów”, w ramach którego zachęca osoby prowadzące aktywny tryb życia do opowiedzenia o nim innym. Działanie to ma na celu motywować do bycia aktywnym, rozwijania pasji oraz realizacji własnych marzeń – pomimo „dojrzałego” wieku. Dla autorów najciekawszych zgłoszeń przewidziano nagrody finansowe, a wybrani uczestnicy zaproszeni zostaną do współtworzenia bloga, który realizowany będzie w ramach programu „Adamed dla Seniora”. Wszystkie szczegóły związane z konkursem dostępne są na stronie internetowej www.adameddlaseniora.pl/konkurs.

źródło: Adamed
fot. Adamed
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ