Partner serwisu
06 lipca 2018

Czy warto stosować suplementy diety latem?

Kategoria: Aktualności

Lato kojarzy się ze słoneczną pogodą, zwiększoną energią i sprzyjającymi warunkami do aktywności fizycznej. Natomiast wysoka temperatura i zmiana trybu życia to również podstawowe czynniki, które mogą powodować niedobory witamin i innych niezbędnych substancji, które odpowiedzialne są za właściwą kondycję włosów, skóry i paznokci. Dlaczego suplementacja powinna być regularnym procesem całorocznym i wbrew stereotypom – odbywać się także w okresie letnim? Wyjaśniamy!

Czy warto stosować suplementy diety latem?

Naturalne minerały i witaminy

Witaminy, minerały i aminokwasy są niezbędne w trosce o piękne i zdrowe włosy, skórę i paznokcie. Najlepiej, aby większość składników odżywczych została dostarczona wraz z pożywną i lekkostrawną dietą. Latem bez wątpienia mamy znacznie lepszy dostęp do naturalnych witamin zawartych w świeżych warzywach i owocach, ale mimo to, jak wynika z wielu badań, również w tym okresie u ludzi pojawiają ich niedobory. Faktem jest, że optymalną dietę, w tym spożycie minimum 5 razy dziennie owoców i warzyw, stosuje zaledwie 10% osób.

W ciągu ostatnich kilku lat zmniejszyła się także zawartość witamin i składników odżywczych w produktach, głównie ze względu na postępującą degradację gleb czy zastosowanie technologii przyspieszających dojrzewanie owoców i warzyw. Zatem nawet w okresie letnim zwracajmy uwagę na odpowiednią ilość dostarczanych witamin. Dodatkowo na przełomie sierpnia i września należy zacząć przygotowywać nasze organizmy na chłodniejsze miesiące, przyjmując zwiększone dawkę niezbędnych składników. Codzienną dietę warto uzupełniać suplementami diety, np. Merz Spezial Dragees, który zawiera starannie dobraną kompozycję witamin, minerałów i aminokwasów.

Skóra pełna blasku

Biotyna, witamina B2, niacyna oraz cynk znajdujące się w Merz Spezial Dragees odżywiają skórę i zachowują jej zdrowy wygląd. Także witamina C jest niezbędnym składnikiem, który na stałe powinien zagościć w naszej diecie. Dlaczego jest tak istotna w okresie letnim? Na skutek intensywnego korzystania z promieni słonecznych i opalania, oprócz upragnionej opalenizny, pojawiają się wolne rodniki, które mogą uszkadzać prawie wszystkie elementy komórek skóry. Witamina C działa antyoksydacyjnie oraz wzmaga produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry.

Gęste, lśniące włosy

Latem promienie UV pozostają również nie bez znaczenia na kondycję włosów. Słońce sprawia, że kosmyki płowieją, stają się matowe, tracą blask i zaczynają wypadać, szczególnie jeśli są cienkie i suche. Na zniszczenia narażone są  głównie włosy farbowane i rozjaśniane. Jak sprawić, aby były mocne i odporne na działanie promieni słonecznych?  W diecie lub suplementacji powinny pojawić się cynk i biotyna, które pozwalają zachować zdrowy wygląd i zapobiegają wypadaniu włosów. Co zrobić, aby były mocne? Na prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa w cebulce istotny wpływ mają aminokwasy: cysteina i metionina, dlatego to one są niezbędne, aby włosy zachowały właściwą budowę. W suplementacji warto  stawiać właśnie na te składniki.

Piękne, mocne paznokcie

Kąpiele w morzu i basenie podczas urlopu nie służą naszym paznokciom. W wyniku długotrwałego kontaktu z wodą płytka ulega osłabieniu, staje się krucha i łamliwa. W Merz Spezial Dragees, dla prawidłowej odbudowy paznokci szczególnie istotne są: cynk, żelazo oraz aminokwasy zawierające siarkę, wchodzące w skład białka soi. Aby paznokcie były silne warto pamiętać o stałym dostarczaniu tych składników.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ