Partner serwisu

Innowacyjne leki onkologiczne

Kategoria: Z życia branży

Selvita S.A. oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zawarły umowę o dofinansowanie projektu pt. „Innowacyjne leki onkologiczne oddziaływujące na metabolizm komórek nowotworowych”.

Celem projektu jest opracowanie nowych małocząsteczkowych substancji, które będą hamować szlaki sygnałowe aktywujące metabolizm w komórkach nowotworowych. Celami terapeutycznymi projektu są białka które regulują metabolizm węglowodanów, tłuszczy oraz białek, a także funkcjonowanie mitochondriów, czyli procesów zaburzonych w chorobach nowotworowych i leżących u podstaw transformacji nowotworowej. Rozwój nowych terapii w oparciu o inhibitory metabolizmu oraz ogromne możliwości łączenia nowopowstałych terapii z już istniejącymi będzie miał ogromny wpływ na sposoby leczenia raka.

Wartość całkowita projektu netto wynosi: 23,3 mln zł, w tym wartość dofinansowania: 17,2 mln zł, a czas realizacji projektu został przewidziany na lata 2013-2015. Dofinansowanie na powyższy projekt jest najwyższe spośród wszystkich dotacji przyznanych dotąd Spółce.

Szczegółowe informacje dotyczące publikowanych wyników oraz samych projektów znajdują się w załączeniu w oficjalnym komunikacie Spółki oraz na stronie www Spółki: http://www.selvita.com/pl/aktualnosci/aktualnosci

 

Źródło: informacja prasowa Selvita S.A.
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ