Partner serwisu
05 lipca 2018

Oświadczenie Celon Pharma w sprawie wycofania walsartanu

Kategoria: Aktualności

"Walsartan stosowany w leku Spółki jest bezpieczny i dostępny dla pacjentów w całej Polsce" – pisze w oświadczeniu Celon Pharma, w nawiązaniu do decyzji GIF, który wycofał z obrotu serie produktów leczniczych zawierających w swoim składzie substancję czynną valsartanum.

Oświadczenie Celon Pharma w sprawie wycofania walsartanu

"W nawiązaniu do decyzji GIF dotyczących wycofania z obrotu serii różnych produktów leczniczych, zawierających walsartan, z powodu potwierdzenia wystąpienia zanieczyszczenia substancji czynnej pochodzącej od wytwórcy Zhejiang Huahai Pharmaceuticals Co. Ltd, zgłoszonego procedurą europejską Rapid Alert, Celon Pharma S.A. informuje, że podmiot ten nie widnieje na liście kwalifikowanych dostawców substancji czynnej walsartan stosowanej w produkcie Spółki o nazwie Valzek" – czytamy w oświadczeniu.

Celon Pharma S.A. równocześnie zapewnia, że nigdy nie współpracowała ze wspomnianym dostawcą w zakresie jakiejkolwiek substancji czynnej stosowanej przy wytwarzaniu swoich produktów. Firma podkreśla, że substancję czynną pozyskuje od innego, w pełni skwalifikowanego wytwórcy.

Całe oświadczenie można przeczytać TUTAJ.

źródło: Źródło: materiały prasowe
fot. Celon Pharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ