Partner serwisu

Recepta na udany związek

Kategoria: Raporty i analizy

Ludwik Langer

Zleceniodawca wytwarzania kontraktowego powinien porozumieć się ze zleceniobiorcą jeszcze przed rozpoczęciem procesu rejestracji, ze względu na niezbędną dokumentację. Powoduje to, że związek tych dwóch stron rozpoczyna się już 2 lata przed rozpoczęciem produkcji danego wyrobu.

Koncepcja zakładów wykonujących wszystkie zadania związane z produkcją samodzielnie, w ramach własnego „podwórka”, dominowała w okresie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Firmy zajmowały się wtedy nie tylko wytwarzaniem, ale także całą sferą okołoprodukcyjną – miały własne ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, własną służbę zdrowia, własne stołówki, sklepy i wszystko inne wiążące się z oprawą socjalną. Ten system był nieefektywny i generował ogromne koszty, co w gospodarce rynkowej doprowadziło do upadku tych przedsiębiorstw, które na czas nie zrestrukturyzowały się, oddzielając produkcję od innych zadań, również tych z nią związanych.

Dziś chcąc osiągnąć sukces rynkowy, trzeba konkurować jakością i ceną wyrobu, dlatego korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm jest niezbędne, gdyż pozwala obniżyć cenę i zwiększyć jakość wyrobów. Dlatego branża farmaceutyczna jest obecnie w okresie dynamicznie rozwijającego się outsourcingu.

Autor:  Ludwik Langer

 

Całość artykułu przeczytają Państwo w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 1/2013

zamów prenumeratę w wersji drukowanej lub elektronicznej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ