Partner serwisu
09 sierpnia 2018

Przejęcie marki Nizoral przez STADA

Kategoria: Aktualności

Trwa strategiczne poszerzenie portfela OTC w STADA AG. STADA AG nabywa od Janssen Pharmaceutica prawa na region EMEA do światowej marki szamponów przeciwłupieżowych

Przejęcie marki Nizoral przez STADA

STADA Arzneimittel AG umacnia swoją pozycję w branży produktów leczniczych dostępnych bez recepty (OTC). Spółka nabyła od Janssen Pharmaceutica NV (członek grupy Johnson & Johnson) prawa do leczniczego szamponu przeciwłupieżowego Nizoral. W 2017 r. Nizoral wygenerował sprzedaż w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) na poziomie ok. 33 milionów euro.

STADA dodaje do swojego portfela produktów znaną na całym świecie markę Nizoral, która cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród lekarzy, jak i konsumentów oraz która naszym zdaniem, ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Razem z produktem Hedrin, stosowanym w terapii wszawicy, Nizoral wzmacnia naszą pozycję w sektorze produktów leczniczych dedykowanym włosom i skórze głowy. Jest to jedna z największych transakcji ostatnich lat, która wskazuje na nasze aspiracje zostania jednym z głównych dostawców produktów OTC w Europie - podkreśla dyrektor generalny STADA, dr Claudio Albrecht.

Udział marki Nizoral w rynku regionu EMEA jest kilka razy większy niż udział jego najbliższego konkurenta, co daje marce Nizoral pozycję lidera na rynku leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Ponad 50% rocznej sprzedaży generowanych jest w Rosji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i na Bliskim Wschodzie. Ponadto, razem z marką główną - Nizoral, STADA nabywa również lokalne marki: Nizoril, Nizorelle, Terzolin, Fungarest, Ketoderm, Oranozol i Triatop. Krem Nizoral przeciw infekcjom skóry będzie częścią transakcji wyłącznie we Włoszech i Danii; we wszystkich innych krajach krem pozostanie własnością Janssen Pharmaceutica NV i powiązanych z nią podmiotów.

Szampon przeciwłupieżowy, jest sprzedawany pod marką Nizoral w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Cieszymy się, że otrzymujemy Nizoral do naszego portfela oraz że kontynuujemy rozwój naszej obecności na rynku produktów medycznych. W 2017 r. w Polsce marka Nizoral osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,9 milionów euro, na Węgrzech 570.000 euro, na Słowacji 350.000 euro, a w Czechach 300.000 euro. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy bardzo blisko współpracować z Janssen Pharmaceutica NV, aby zapewnić sprawne przejście w dystrybucji - mówi dr Ronald Seeliger, dyrektor generalny Hemofarm.

Środek leczniczy Ketoconazole, będący substancją czynną w produkcie Nizoral, został opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV i powiązane z nią podmioty, jest najczęściej przepisywanym aktywnym środkiem w leczeniu łupieżu. Zawarta w produkcie Nizoral substancja aktywna wyróżnia go spośród czysto kosmetycznych szamponów przeciwłupieżowych i sprawia, że jest on znacznie skuteczniejszy w leczeniu objawów łupieżu takich jak zaczerwienienie, swędzenie skóry głowy i innych. Ponadto długi czas działania produktu Nizoral, nawet do siedmiu dni, sprawia, że jest on wysoce skuteczny
w walce z uporczywym łupieżem.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ