Partner serwisu
14 sierpnia 2018

W Polpharmie wystartują doktoraty wdrożeniowe

Kategoria: Z życia branży

Od października doktoranci zatrudnieni w Polpharmie będą pracować nad wyzwaniami badawczymi z obszaru chemii, farmacji i biotechnologii. Program doktoratów wdrożeniowych zainicjowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest realizowany we współpracy m.in. z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Warszawskim.

W Polpharmie wystartują doktoraty wdrożeniowe

Pomost pomiędzy nauką a biznesem

„Doktoraty wdrożeniowe” to jeden ze sztandarowych programów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Jego celem jest stworzenie doktorantom możliwości kształcenia się w ścisłej współpracy z zatrudniającym ich przedsiębiorcą lub podmiotem biznesowym, np. poprzez korzystanie ze sprzętu i zasobów firmy. Pozwala to z jednej strony na rozwój doktorantów i podnoszenie ich kwalifikacji, a z drugiej pomaga w rozwiązaniu problemu badawczego istotnego z punktu widzenia firmy. Program ma mieć realny wpływ na budowanie współpracy między środowiskiem naukowym i społeczno-gospodarczym.

Aktywna współpraca Polpharmy z polskimi uczelniami, mająca na celu kształcenie wysoko wyspecjalizowanych ekspertów z dziedziny chemii i farmacji, doskonale wpisuje się w program doktoratów wdrożeniowych i w strategię budowania mostu pomiędzy nauką a biznesem. Zagadnienia, jakie zostaną poddane badaniom w ramach prac doktorskich, są z jednej strony odzwierciedleniem potrzeb partnera przemysłowego, a z drugiej pozwalają na zaangażowanie unikalnych kompetencji kadry naukowej, również na GUMed i UW w obszarze farmacji i chemii organicznej i analitycznej 

mówi Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Do zagadnień badawczych stojących przed doktorantami w ramach planowanych studiów w obszarze chemii i farmacji należą m.in.: optymalizacje procesów przygotowywania formulacji wybranych produktów czy analizy dotyczące substancji czynnych.

Więcej o programie

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło w lipcu wyniki naboru do II edycji programu „Doktoraty wdrożeniowe”. W tym roku pozytywną rekomendację otrzymało 78 instytucji, w tym m.in. Wydział Farmaceutyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, z którymi Polpharma współpracuje od lat.

Program skierowany jest do osób rozpoczynających studia doktoranckie, jednak aplikacje muszą być złożone przez uczelnie lub instytuty badawcze. Głównym założeniem programu jest przygotowanie rozprawy doktorskiej, która usprawni działanie przedsiębiorstwa. Doktorant, pracując pod opieką dwóch opiekunów – naukowego i przemysłowego, ma za zadanie rozwiązać technologiczny problem, z jakim boryka się jego firma. Uczestnik programu otrzymuje wynagrodzenie za pracę w przedsiębiorstwie oraz stypendium z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

źródło: Polpharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ