Partner serwisu

Polsko-węgierska współpraca szansą dla rozwoju bioregionu Europy Środkowej i Wschodniej

Kategoria: Z życia branży

Już 22 maja 2013 r. podczas BioForum 2013 podpisane zostanie historyczne porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Polskich Małych i Średnich Firm Sektora Life Science (PBA – Polish Biotech Association) a Hungarian Biotechnology Association (Magyar Biotechnológiai Szövetség). Będzie to ważny impuls w rozwoju biotechnologii i całego sektora Life Science, nie tylko w Polsce i na Węgrzech, ale w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).

Biotechnologia to dziś jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki przynosząca co roku dwucyfrowy wzrost wartości całego sektora. Podpisanie porozumienia pomiędzy polską i węgierską organizacją jest wyraźnym wskazaniem na fakt, że także rynki regionu Europy Środkowej i Wschodniej chcą być konkurencyjne na tym dynamicznym i wzrastającym rynku. Nie dziwi więc obecność przedstawicieli rządów obu krajów: z Polski świadkiem sygnowania porozumienia będzie wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska, a ze strony rządu Republiki Węgierskiej sekretarz stanu  w Ministerstwie Gospodarki Cséfalvay Zoltán.

- Cieszymy się, że to właśnie podczas BioForum 2013 przypieczętowana zostanie współpraca obu biotechnologicznych stowarzyszeń. Mamy nadzieję, że osiągniemy dzięki temu efekt synergii, której dobroczynne działanie odczują wszystkie firmy naszego sektora z Polski, Węgier, Czech i innych krajów regionu – mówi prof. Tadeusz Pietrucha, organizator BioForum i prezes PBA.

W imieniu Hungarian Biotechnology Association porozumienie podpisze prezes stowarzysznie Erno Duda, a w imieniu Polish Biotech Association, prof. Tadeusz Pietrucha. Całość odbędzie się podczas konferencji organizowanej z okazji rozpoczęcia kolejnej edycji BioForum. Zapraszamy 22 maja 2013 r. o godzinie 9:00 do Hotelu Corinthia w Budapeszcie (Erzsébet körút 43-49, Budapest H-1073).

O BIOFORUM 2013

BioForum 2013 to dwunasta edycja wydarzenia mającego na celu stworzenie efektywnego rynku usług biotechnologicznych I partnerstwa w obszarze R&D dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej.  Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-23 maja 2013 r. w Budapeszcie.

Misją BioForum jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju innowacyjnych firm z sektora biobiznesu w Europie Środkowej.  Dynamicznie rozwijające się firmy innowacyjne umożliwią zatrzymanie i zagospodarowanie najcenniejszego źródła rozwoju – najlepiej wykształconych, dynamicznych i kreatywnych abslowentów wyższych uczelni krajów naszego regionu. Stwarzając im atrakcyjną ofertę pracy w sposób najbardziej efektywny zagospodarujemy to bogactwo, którym aktualnie dysponujemy.


Więcej szczegółów: www.cebioforum.com
Śledź nas na Twitterze: twitter.com/CE_BioForum
Polub nas na Facebooku : facebook.com/cebioforum


Kontakt dla prasy:

Tomasz Jachimek
PR Specialist
email: pr@cebioforum.com
mobile: +48 782 408 411

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ